AKDAM yeni yerinde

Büyükşehir Belediyesi Adana Kent Konseyi Kadın Dayanışma ve İlk Adım Merkezi’nin (AKDAM) Mimar Sinan Kültür Parkı’ndaki yeni binasının açılışını Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz yaptı.

AKDAM yeni yerinde
AKDAM Başkanı Münire Dağ, kadınların desteklenmesi konusunda Zihni Aldırmaz’ın çok önemli faaliyet, etkinlik ve projelere imza attığını belirterek, kendisine minnettar olduklarını söyledi. Münire Dağ, açılış kurdelesini Zihni Aldırmaz’la birlikte keserken, “Hayırlı uğurlu olsun, şiddet az olsun” dedi. Dağ, sözlerini şöyle sürdürdü? “1998’den bu yana merkezimiz var. Binlerce kadının derdine derman olduk. Çok kötü fiziki koşullarda çalıştık. Bugün Mimar Kültür Parkı’ndaki viraneyi başkanımız adeta bir saraya dönüştürdü ve bize tahsis etti. Böylece ilk kez kendi binamıza kavuşmuş olduk. Ona çok teşekkür ediyoruz.”
Zihni Aldırmaz da kadınların bulunduğu ortamın çok daha pozitif enerji taşıdığını belirterek, “Hayatım boyunca çalıştığım ortamlarda kadınların, hanımların bulunmasına dikkat ettim. Kadının olduğu yerde başarının arttığına tanık oldum. AKDAM gibi merkez, dernek ve sivil toplum örgütlerinin artmasıyla toplumun kadınlara bakış açısı da değişecek ve kadın erkek eşitliğinde istenilen düzeye gelinecektir. Sivil toplum örgütlerini, belediyeleri ve devleti kucaklayan, siyasetin pek uğramadığı kuruluşların başarılı olup, amacına oluşması çok daha kolay olacaktır. Hek kesimin desteğini alabilirsiniz" diye konuştu.
banner625
AKDAM Yönetim Kurulu üyeleri, Büyükşehir Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi, Adano Barosu ve çeşitli kurum ve kuruluşların destek verdiği açılışa katılanlar, Zihni Aldırmaz’la fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2014, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz