banner641

Akıllı Dokunuş’la kazalara davetiye

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin “Akıllı Dokunuş” adını verdiği kavşak düzenlemeleri kazalara davetiye çıkaran uygulamalar haline geldi.

 Akıllı Dokunuş’la kazalara davetiye
“Akıllı Dokunuş” projesi kapsamında 2011’in Eylül ayında Turgut Özal Bulvarı’nda yeni bir kavşak açıldı. Bu kavşağın Damar Arıkoğlu Bulvarı’nın devamını sağlayacağını belirten Hakan Aytekin adlı yurttaş, “Devamında bulunan evler de istimlak edilip bulvarın devamı açılacaktı. Ancak 5 metrelik sokak tek yönlü trafiğe açılınca sokak sokaklıktan çıktı ve otoyol gibi işlemeye başladı. Kazaların ardı arkası kesilmedi. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a ve diğer yetkililere uyarılarda bulundum ancak ‘Kısa zamanda açacağız. Merak etmeyin’ yanıtını verdiler. Bu zaman zarfından sadece benim bildiğim dört büyük kaza oldu. Geçen hafta cumartesi günü yaşanan kaza dehşet boyuttaydı. Tek yönlü yoldan gelen iki araç çarpıştı. Çok şükür ölen olmadı ama olabilirdi de” dedi.

banner560
Kaza sonrasında çektiği fotoğrafları da gösteren Hakan Aytekin, fotoğrafların durumun vahametini açıkça ortaya koyduğunu belirterek, “Beklemek için artık çok geç. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ve yetkilileri görevlerini yapmaya çağırıyorum” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2013, 09:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640