AKL’den TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı

Adana Kız Lisesi (AKL), öğrencilerinin hazırladığı projeler 03 Mayıs 2017 tarihinde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda yapılan açılış ile sergilendi.

AKL’den TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı

Adana Kız Lisesi (AKL) Müdürü Yıldız Akman, “Bilimsel yöntem teknikleri ile proje hazırlama, öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı ve bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilinçli gençlik yetiştirmek amacıyla fuarımızda fizik alanında 5 proje, biyoloji alanında 5, kimya alanında 4, değerler eğitimi alanında 2, matematik, edebiyat, coğrafya ve sosyoloji alanlarından 1’er proje olmak üzere toplam 20 proje, 34 öğrencimiz, 10 danışman öğretmenimizin rehberliğinde özverili çalışmaları sonucu sergilenmiştir.

Emeği geçenlere teşekkür ediyorum

Adana Kız Lisesi Olarak düzenlediğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarına telgraflar göndererek bizleri onure eden başta Avrupa Birliği Bakanımız Sayın Ömer Çelik Beyefendi, Adana Milletvekilleri Sayın. Tamer Dağlı Beyefendi ve Sayın Necdet Ünüvar Beyefendiye teşekkür ederiz. Ayrıca katılımları ile bizleri onurlandıran başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ayhan Dağlı 'ya, Çukurova Kaymakamlığı Yazı işleri Müdürü Sayın Günay Kılıç 'a, Sarıçam Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü okul aile birliği üyemiz Sayın Şükrü Gedik Bey'e ve Okul Müdürü arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bilim fuarımızın hazırlanmasında emeği geçen başta proje yürütücümüz Hatice Tekin öğretmenim, koordinatör müdür yardımcısı Melike Satır, danışman öğretmen ve projeleri hazırlayan öğrencilerimi tebrik ve teşekkür ederim.” Dedi.

banner625


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz