AKYED, bin kişiyi buluşturdu

AKYED’in düzenlediği ve yaklaşık bin kişinin katıldığı aşure gününde konuşan Başkan Hüseyin Cömertpay, dostluk ve kardeşliğe işaret etti

AKYED, bin kişiyi buluşturdu
banner560

ADANA – Akkapı Kültür, Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’nin (AKYED) aşure gününde farklılıkların kültürel zenginlik olduğuna vurgu yapıldı. Yaklaşık bin kişinin katıldığı aşure gününde konuşan AKYED Başkanı Hüseyin Cömertpay, demokrasiye Cumhuriyet değerleri altında bağlı olan, Adana’ya hatta tüm Türkiye’ye örnek olabilecek şekilde kalifiye bireylerin yetiştiği Akkapı’nın hoşgörü ve uzlaşı merkezi olduğunu söyledi.
“HER BİREY ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI”
Farklı kültür, inanç ve kimlikte olan kişi, kurum ve kuruluşların, eşit yurttaş olma bilinciyle , karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı, hoşgörü  ve uzlaşı içerisinde bir ve beraber olabileceği gerçeğini açık yüreklilikle ve de yüksek bir sesle her zaman dile getirdiklerini ve getirmeye devam edeceklerini ifade eden Cömertpay, “Farklılıklarımızı zenginliğimiz olarak bildik ve bilmeye devam edeceğiz. Bu gün de aynı duyarlılık içerisinde, söylediklerimizin arkasında duruyoruz. Ülke olarak zor ve gergin  günlerden geçiyoruz. Bu bilinçle hızla normalleşme adına her birey, her kurum üzerine düşen yurttaşlık görevini yerine getirmelidir” diye konuştu.
KİMLER KATILDI?
Aşure gününe, CHP Genel Başkan Danışmanı ve Mersin Milletvekili Prof. Dr. Aytuğ Atıcı, CHP Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş ve Aydın Uslupehlivan, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Nihat Sözütek, Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Adana Şube Başkanı Semih Karademir, Alevi Platformunu oluşturan dernek başkanları ve bine yakın konuk katıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2016, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER