AKYED'den muhteşem gece (VİDEO)

Akkapı Kültür Yardımlaşma ve Eğitim Derneği üyeleri dayanışma gününde buluştu. Kent kurmaylarının da katıldığı görkemli gecede Akkapı'nın kurtuluş mücadelesindeki çok önemli bir direniş noktası olduğu bir kez daha vurgulandı

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kısa adı AKYED olan Akkapı Kültür Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’nin dayanışma gecesine katıldı.  Siyaset ve iş dünyasını bir araya getiren yemeğe Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, CHP Adana Milletvekilleri İbrahim Özdiş, Zülfikar İnönü Tümer ve Aydın Uslupehlivan’da katıldı.

AKKAPI'NIN KURTULUŞ MÜCADELESİNDEKİ ÖNEMİ ANLATILDI

banner625
Sular VİP’te gerçekleştirilen dayanışma gecesinde konuşan Başkan Zeydan Karalar, Akkapı’nın kurtuluş mücadelesinde önemli bir yeri olduğuna vurgu yaptı. Başkan Zeydan Karalar, “Akkapı kurtuluş mücadelesinin önemli direniş noktalarından biridir. Akkapı insanı özgürlükten yanadır, demokrasiden yanadır, halktan yanadır. İşte bu yüzden bu bölge tarihte de bugünde önemli bir yeri vardır.  Bizim yolumuz ilim irfan yoludur, hukuk devleti yoludur. Bizim yolumuz Mustafa kemal Atatürk’ün yoludur” ifadelerine yer verdi.

SÜLEYMAN SÖNMEZ'DEN ÇOK ANLAMLI VE ÖZEL HEDİYE

AKYED Başkanı Hüseyin Cömerpay ise geceye katılanlara ve katkı sunanlara teşekkür etti ve dernek faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi.  Konuşmanın ardından Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkan Yardımcısı Süleyman Sönmez, Akkapı’nın simgesi olan Şeyh Cemil Nerdalı Konağı’nın fotoğrafını Başkan Zeydan Karalar’a verdi. 

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2017, 13:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mın harıtna
Mın harıtna - 2 yıl Önce

ahıtkadakin helal olsun

Ali
Ali - 2 yıl Önce

her yol akkapıya çıkar

SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz