AKYED’de yeni dönem

Akkapı Kültür Yardımlaşma ve Eğitim Derneği (AKYED) Başkanlığına seçilen Hüseyin Cömertpay, yeni dönemde yeni çalışmalarla gündeme geleceklerini söyledi

AKYED’de yeni dönem
banner560

Akkapı Kültür Yardımlaşma ve Eğitim Derneği’nde (AKYED) yeni dönem başladı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen genel kurulun ardından başkanlığa genç isim Hüseyin Cömertpay seçildi. Güney Adana’da etkin bir sivil toplum örgütü olarak bilinen AKYED, birçok eğitim dalında önemli kurslar ve çalışmalar gerçekleştiriyor. Hüseyin Cömertpay, kültürel aktivitelerle öne çıkan AKYED’i her alanda yukarılara taşımanın gayretinde olacaklarını belirtti.
AKYED’in çalışmalarına ara vermeden devam edeceğini, yeni projelerle gündeme geleceğini kaydeden Cömertpay, yeni dönemde Halk Eğitim Merkezi’nin verdiği desteklerin yanı sıra yeni açılacak mesleki eğitim kurslarını ekleyeceklerini söyledi. Eğitim ve sanat alanında çalışmaların da derneğe renk katacağını ifade eden Cömertpay, madde bağımlılığı ile savaşa karşı etkinliklerle birlikte kadın girişimciliğine öne çıkaran çalışmalar gerçekleştireceklerini dile getirdi.

Görevi devreden Başkan Haşim Turaçtemur’a yaptığı katkı ve başarılı çalışmalardan dolayı plaket takdim eden Hüseyin Cömertpay, Turaçtemur’un desteğini her zaman arkalarında hissedeceklerini kaydetti.

YÖNETİM KURULU BELİRLENDİ
İlk toplantının ardından yönetim kurulu üyeleri de şu isimlerden oluştu:
Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Cömertpay, Başkan Yardımcıları Vefa Demiralp, Aynur Yamanyılmaz ve Yılmaz Boğa, Genel Sekreter İbrahim Örkün, Sayman Mahmut Yüksekdağ, Yönetim Kurulu Üyeleri Senem Zorluer, Gani Kapıcıgil, Gökhan Uçmak, Akın Ada ve Sezgin Boğa.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER