Aldırmaz'a Çin Büyükelçiliğinden ziyaret

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Büyükelçi Vekili Wang Xionning, Ekonomik ve Ticaret Ataşesi Fang Guo, Türk-Çin İpek Yolu Ekonomik ve Kültürel İşbirliği Derneği ve Çin 11. Dönem Onursal Milletvekili Zeyneş İsmail Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ı ziyaret etti.

Aldırmaz'a Çin Büyükelçiliğinden ziyaret


Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Genel Sekreteri Demokan Eren’in de hazır bulduğu ziyarette Zeyneş İsmail, Türkiye ile Çin arasında eski ve köklü bir ilişki olduğunu vurguladı.

İsmail, iki ülke ilişkilerinin daha da gelişmesini istediklerini belirterek, dernek olarak bu konuda çalışma yaptıklarını anlattı.

Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçi Vekili Wang Xioning de, Adana’da olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Yaptıkları ziyaret ve temasların ilişkilerin gelişmesine katkı koyacağına inandığını belirten Xioning, “Adana’da çeşitli temaslarda bulunduk. Çin’in yatırım politikası ile işbirliği olanaklarını konuştuk. Birçok konuda işbirliği yapabiliriz. Bundan sonra ilişkilerimiz daha da gelişecektir” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çin Heyeti’ne Çukurova ile ilgili ayrıntılı bilgiler veren Zihni Aldırmaz, Çukurova’nın önemli bir bölge olduğunu ve merkezinin de Adana olarak kabul edildiğini kaydetti.

Çin ile ilişkilerin gelişmesinden mutluluk duyacağını bildiren Zihni Aldırmaz, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyelerinin geçtiğimiz aylarda Çin’e gezi yaptıklarını da söyledi.

Ziyarette Zihni Aldırmaz ve Çin heyeti karşılıklı hediyeler verdiler.

banner625
 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2013, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz