Aldırmaz'dan Kutlu doğum Mesajı

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Peygamberimiz Hz. Muhammed'in yaşantısı ve peygamberliği ile insanlığa örnek olduğunu, verdiği mesajlarla da insanlık yolunu aydınlattığını belirterek, Peygamberimizin dünyaya gelişinin kutlandığı Kutlu Doğum Haftası'nı idrak etmenin gurur ve mutluluğunu yaşadığımızı dile getirdi.

Aldırmaz'dan Kutlu doğum Mesajı


banner625

          Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Aldırmaz, "Varlığı ile yeryüzünü nurlandıran Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) hem yaşantısı hem de peygamber olduktan sonraki öğretileri ve mesajları sadece biz müslümanların değil, dünya üzerinde yaşayan bütün insanlığın yol göstericisi olmuştur. O'nun gösterdiği yoldan yürüyebilmek için, O'nun mesajlarını ve öğretilerini iyi anlamamız lazım. Öncelikle biz Müslümanların sevgi, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma duyguları içinde Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in gösterdiği yoldan ilerlememiz ve O'nun yaşantısını örnek almamız gerekmektedir. Peygamberimizi daha yakından tanımak, O'nun örnek şahsiyetinden feyz alma gayreti içinde olmalıyız. Çünkü Muhammed, peygamberlik zincirinin son halkası olarak insanlığa gönderilmiş, yaşadığı dönemde insanlığı, karanlıktan aydınlığa taşımıştır. O'nun rehberliği, öğretileri, Hadis'leri, mesajları biz insanlar için sonsuza kadar yol gösterecektir" dedi.

Aldırmaz, Peygamber Efendimiz'in ilim, adalet, barış, ahlak ve akıl gibi erdemleri barındıran İslam Dini'ni insanlığa duyuran elçi olduğunu hatırlatarak, "Bu özellikleriyle İslam Dini, dünyanın dört bir yanına kadar ulaşmış ve insanlığın kurtuluş dini olmuştur. Peygamberimiz'in savunduğu ve tebliğini yaptığı kutsal değerler, barış ve huzur çerçevesinde somutlaşarak Yüce Allah'ın ilahi mesajlarının benimsenmesini sağlamıştır. Bu duygu ve düşüncelerle Kutlu Doğum Haftası'nın biz müslümanlar ve insanlık alemi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2013, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz