Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği’nden Türkiye’de bir ilk

Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından gerçekleştirilen proje ile yüzlerce engelli ve yaşlı birey oturarak zumba yapacak.

Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği’nden Türkiye’de bir ilk

Erol Güncek Akademi Kurucusu ve aynı zamanda derneği üyesi olan Zumba Eğitmeni Erol Güncek’in projesi ile yaşlı, engelli ve engelli olmayan bireyler Atatürk Parkı’nda bir araya gelerek zumba yapacaklar. 14 Ekim Cumartesi günü saat 14.45’de gerçekleştirilecek etkinliğe Türkiye’nin çeşitli illerinden ve yurt dışından da katılımlar olacak.  Projeye Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de destek verecek.

Projenin adı: “Otur ve Dans Et”

banner560
Türkiye’de bir ilk olacak proje hakkında bilgi veren Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Fatoş Başak Şen,  amaçlarının tekerlekli sandalye kullanan ve ayağa kalkmakta zorluk çeken insanların yanı sıra yaşlı bireylerin de, dans aracılığıyla moral motivasyonunu yükseltmeyi hedeflemek olduğunu söyledi.  Proje sahibi Güncek ise, "Özel gereksinimi olan çocuklarımız, yaşlılarımız, oturdukları yerde dans ederek hareket edebileceklerinin farkına varacak, bir şeyler yapabilmenin hazzını yaşayacaklar" dedi. 


 

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2017, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621