banner641

Artık otobüs beklerken terlemeyeceğiz!

Adana Büyükşehir Belediyesi bir ilke daha imza atarak, klimalı durakları hizmete soktu.

Artık otobüs beklerken terlemeyeceğiz!Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, örneklerden biri Baraj Yolu 8. Durak’a konulan klimalı durakın tanıtımını yaptı. Adana’nın yeni bir ilkle tanıştığını belirten Zihni Aldırmaz, “Kurduğumuz akıllı duraklar klimalı. Yani vatandaşlarımız toplu taşıma araçlarını rahat bir ortamda bekleyecekler. Bu durakların güvenlik sistemi de bulunuyor. Akıllı duraklarda 24 saat kamera ile güvenlik sağlanıyor” dedi.
Duraklardaki klimaların güneş enerjisi ile çalıştığını belirten Zihni Aldırmaz, “Herhangi bir aksaklık olduğunda şarj edilebiliyor. Aksaklık anında enerji takviyesi yapılıyor. Şimdilik 2 klimalı durağı hizmete soktuk. Biri burada diğeri de İnönü Parkı önünde. Adanalılar beğenirse yaygınlaştıracağız ve zaman içinde tüm durakları klimalı hale getireceğiz” şeklinde konuştu.

banner560
Zihni Aldırmaz, duraklarda insanların telefonlarını şarj edebileceğini ayrıca engelli araçlarının da şarj edilebileceği donanımın bulunduğunu belirtti.

VATANDAŞTAN TEŞEKKÜR…

Zihni Aldırmaz’ın akıllı durağı tanıtımı sırasında orada bulunan vatandaşlar yeni Adana’nın sıcak bir kent olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Adana’nın böyle bir hizmete ihtiyacı vardı. Size çok teşekkür ediyoruz” dediler.
Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2013, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640