banner654

ASKİ 40 yıllık boruları değiştiriyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. Şehir merkezi başta olmak üzere kırsalda da ciddi projelere imza atan ASKİ, bir yandan da yıllardır el değmeyen şebekelerin değişimini gerçekleşiyor.

ASKİ 40 yıllık boruları değiştiriyor

Adana Çukurova İlçesi sınırları içinde kalan 100. Yıl Mahallesi ve çevresinde yer alan konutların uzun yıllardır kangren haline gelmiş sorunu olan eski borular, 40 yıldır kullanılıyordu. Vatandaşlardan gelen şikayet ve istekler doğrultusunda kolları sıvayan ASKİ ekipleri, 40 yıllık boruları sağlıklı duktil borularla değiştirerek bölge halkının talebine yanıt verdi.
İlk etapta 6 kilometrelik kısmı tamamlanan projenin hayata geçmesi, bölge halkı tarafından da sevinçle karşılandı. 36 kilometrelik bir hattı oluşturan değişim projesi, yılbaşı itibariyle başlayarak tam gaz ilerlerken; çalışmanın Nisan ayında tamamlanması planlanıyor. Proje sona erdiğinde 100. Yıl Mahallesi mevkiinde bulunan vatandaşların su sorunu tamamen ortadan kalkmış olacak; çeşmelerden sağlıklı içme suları akacak.
 

banner625
 
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz