ASKİ yağmur testinden başarıyla geçti

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden bu yana yapılan başarılı alt yapı çalışmaları bugün meyvesini verdi.

ASKİ yağmur testinden başarıyla geçti
banner560

Yaklaşık bir haftadır aşırı yağmurların yağdığı şehrimizde eskiden yaşanan su baskınları ve kötü görüntüler yansımazken sokaklardaki su birikintileri anında rögarlardan ve mazgallardan tahliye edilerek boşlatılıyor.

ASKİ EKİPLERİ 24 SAAT GÖREV BAŞINDA
24 saat aralıksız teyakkuzda olan ASKİ ekipleri gece gündüz demeden görev başında; Adanalıların sorunsuz bir kış geçirmesi için de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor diyen ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar; "Her fırsatta vatandaşlarımıza yapmış olduğumuz uyarıların ve onların da duyarlılığı sayesinde mazgallara çöp ve benzeri eşyaların atılmaması su baskınlarını önledi. Tabi bunun yanında gerek yeni alt yapı çalışmaları gerekse de hat yenileme çalışmalarımızın bugün sonucunu aldık ve yağmur testinden başarıyla çıktık. Daha önce şehrin bir çok noktasında aşırı yağmurlar nedeniyle su baskınları ve kötü manzaraların meydana gelmesini  büyükölçüde önledik ve bu yöndeki çalışmalarımıza yeni yılda da kararlılıkla devam edeceğiz"dedi. 
Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü'nün Karayolları tarafından Adanalıların hizmetine sunduğu karnıyarık diye de tabir edilen D-400 karayolu üzerindeki projenin üstünün kapatılmasının ne kadar önemli olduğunun altını çizen Pekar; 5 Ocak'taki açılışla birlikte bu sorunda yine Büyükşehir Belediyesi tarafından bertaraf edilmiş olacaktır. Aşırı yağmurlar sonucu sadece karnıyarık içinde meydana gelen su birikintisini de ekiplerimiz kısa süre içinde boşaltarak sorunu tamamen ortadankaldırdı. Ayrıca sorunsuz bir kış geçirmeleri için Adanalıların emrinde hizmet veremeye devam edeceğiz" dedi.

banner595
YENİ YIL YEPYENİ UMUTLARLA GELSİN
"Bu vesile ile gerek mesai arkadaşlarım gerekse Adanalı hemşehrilerim başta olmak üzere tüm ülkemizin yeni yılla birlikte daha güzel, daha huzurlu ve barış dolu bir yıl geçirmesini  temenni ederim" diyen Pekar; ayrıca ülkemizin içinde bulunduğu bu zor süreçte herkesin birbirine kenetlenmesi gerektiğini ve barışın, kardeşliğin daimi olması temennisinde bulundu.

OLAYLAR BİZLERİ DAHA ÇOK KENETLİYOR
Yılbaşı gecesi yaşanan olayı da değerlendirerek, terörün dili, dini, ırkı ve mezhebi olmaz, insanlığa yapılan saldırı vicdanlarda asla yer bulamaz ve affedilemez diyen Pekar; "bu tür olaylar bizleri daha çok kenetliyor ve omuz omuza, kolkola ve inadına kardeşlik diyor, inadına barış diyoruz" dedi.  
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2017, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580