banner641

ATB'den Şampiyonaya destek sözü

Adana Ticaret Borsası(ATB) Başkanı Muammer Çalışkan, İnsanlar doğuştan veya sonradan engelli olabilir. Engelleri insanlar yaratmamalı, önce kafalardan engel kalkmalı dedi. Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonasının Adana da yapılacak olması kentimize olacak katkının azımsanmayacak ölçüde büyük olacağını belirtti.

ATB'den Şampiyonaya destek sözü


banner560
 

5-15 Eylül 2013 tarihleri arasında Adana’da düzenlenecek olan Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası öncesi Komite Başkanı Ali Duran Karakaya ve Dünya Şampiyonası Genel Koordinatörü Y. Doç. Dr. İsmail Güneş, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan’ı ziyaret ederek organizasyon hakkında bilgi verdi.

 

AMAÇ ORTAK SİNERJİ YARATMAK

ATB Başkan Yardımcısı Sabahattin Yumuşak ve Genel Sekreter Mustafa Hızlı’nın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası Komite Başkanı Ali Duran Karakaya ve Dünya Şampiyonası Genel Koordinatörü Y. Doç. Dr. İsmail Güneş , “Adana’daki tüm STK’ları ziyaret edip Şampiyona hakkında bilgi verip, ortak sinerji yaratmaya çalışıyoruz. Şampiyona Adana ilimizde bugüne kadar düzenlenen en üst düzeydeki organizasyondur. Bu organizasyon ile en az yüz milyon insan daha Adanayı tanıyacak. Şampiyona süresince Adana ilimize yurtdışından gelecek sporcu, hakem, delegasyon, sporcu yakınları, basın mensuplarından oluşan 700 kişiye yakın konuk ilimizde ağırlanacaktır. Şampiyona’nın açılış töreni, açılış maçı, Türk milli takımının yapacağı tüm maçlar ve Final Maçı TRT tarafından canlı olarak yayınlanacaktır. Ayrıca şampiyona boyunca şampiyonayı izleyecek olan ülkelerden gelecek yabancı medya aracılığı ile şampiyonaya ilişkin haber ve görüntüleri dünyaya aktaracaktır. Yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce basın mensubu turnuvayı ve gelişmelerini ülkelerine ileteceklerdir

 

ADANA’YA BAKIŞ AÇISI OLUMLU YÖNDE

Karakaya ve Güneş,”Tekerlekli Sandalye Basketbolunda sınırlı imkânlara rağmen yakalanan başarılar ve her yıl onlarca ülke ve yüzlerce sporcuya ev sahipliği yapma imkânı veren ‘‘2013 Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası ’’ organizasyonunu yapma hakkını kazanmış olmak tüm engelli branşları için yeni bir ışık, toplumsal duyarlılık için bir adım ve Türkiye’nin tanıtımı için önemli katkılar sağlayacaktır. Bu Şampiyona Avrupa ülkelerinde Adana’ya bakış açısını olumlu yönde pekiştirmekte ve engelli spor dallarında Türkiye’de ve Avrupa’da önemli Merkezlerden biri olduğu yönündeki kanıyı güçlendirecektir” diye konuştular.

 

BORSA OLARAK ŞAMPİYONADA YERİMİZİ ALACAĞIZ

Adana Ticaret Borsası(ATB) Başkanı Muammer Çalışkan,”Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonasının Adana’da yapılacak olması Adana’nın engelsiz bir şehir olma yolundaki geldiği yeri gösteren bir organizasyondur. 7-8 şehrin içerisinden Adana’nın seçilmesini çok önemli buluyorum. Bu şampiyonanın Adana da yapılması Adana’yı tüm dünyanın tanıması anlamına geliyor. Daha önce gerçekleştirilen Avrupa Şampiyonasında da bunu gördük. Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonasını hem Adana, hem spor camiası, hem de engelliler camiası açısından çok önemli buluyorum. Adana Ticaret Borsası Yönetimi ve üyeleri olarak şampiyonada yerimizi alacağız ve elimizden gelen destekleri vereceğiz. Bu organizasyona emeği geçenleri kutluyor, sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2013, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640