banner678

Avukatlara "Uzmanlaşın" çağrısı

Adana Barosu Staj Eğitim Merkezi çalışmalrı kapsamında tam gün eğitim programında "İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku" anlatıldı.

Avukatlara "Uzmanlaşın" çağrısı

Moderatörlüğünü Yönetim Kurulu Üyesi, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Komisyonu Koordinatörü Av. Miyesser Ersalan Önenli'nin yaptığı seminerde;  Türkiye Barolar Birliği Disiplin Kurulu Üyesi Av. Mustafa Çinkılıç 'İş Hukukunda Fesih ve Feshe Bağlı Sonuçlar', Av.Abbas Bilgili ‘İşe İade ve İş Hukukunda Pratik Bilgiler’, Av. Mahmut Beylem 'Sigortalılık Tespit Davaları ve Diğer SGK Uygulamaları' na ilişkin sunumda bulundu.

Eğitim öncesinde Baro Başkanı Av. Veli Küçük, mesleki sorunlar, çözümleri, ülkemiz ve şehrimizin gündemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Av. Küçük, “Bizler meslekte başarılı ve deneyimli meslektaşlarımızı sizlerle buluşturmayı önemsiyoruz. Bugün sunum yapacak meslektaşlarım ağırlıklı çalıştıkları iş hukuku alanında baromuzun önde gelen duayen isimleridir. Verimli ve keyifli bir çalışma olacaktır. Değerli meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.“ dedi

“HUKUKA UYGUNLUĞU, ADALETİ, HAKKANİYETİ VE ÖLÇÜLÜLÜĞÜ ÖNEMSİYORUZ”

Av. Küçük, CMK görevlendirmelerine hukuka uygunluğu, adaleti, hakkaniyeti ve ölçülülüğü önemsediklerini ifade ederek,

“Baromuzun 13 Ekim 2018 tarihli genel kurulunda alınan mesleğe yeni başlayacak 0-2 kıdem grubundaki genç avukatlara daha fazla görev verilmesine dair pozitif katkı kararına yöneltilen farklı öneriler ve yazılı talepler organlarımızda değerlendirilecek ve bilahare bir karar alınacaktır. Bu esnada; dengeli görevlendirme yapılacaktır.” diye konuştu.

“AVUKATLIKTA BELLİ ALANDA UZMANLAŞILMALI”

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, avukat sayısının arttığı kadar iş ve gelirin artmaması, giderlerin artması, iletişimin ve ulaşımın kolaylaşması, uzmanlaşma gerekliliği gibi etkenler kurumsal düzeyde hizmet sunma zorunluğunu ortaya çıkardığını vurguladı.

banner625
“Çağımız bilgi ve teknoloji çağıdır” diyen Av. Küçük, sözlerine şöyle devam etti.

“Bilim her alanda çok hızlı gelişmektedir. Hukuk da hem ulusal boyutta ve hem de uluslararası boyutta gelişmekte, artan gereksinimlere çözümler üretmeye çalışmaktadır. Bu gelişmeler içinde “Her davaya bakarım” “Ne iş olursa yaparım” anlayışının ve pratisyen hekim bakış açısının geçerli olması olanaksızdır. Kendinize en uygun alanı seçerek mutlaka uzmanlaşmalısınız.“

“ FİKRET YENİ’YE YAPILAN MENFUR SALDIRIYI KINIYORUM”

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, meslektaşı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Seyhan İlçe Belediye Başkan Adayı Avukat Fikret Yeni’ye yapılan saldırıdan dolayı büyük üzüntü duyduğunu ve bu menfur saldırıyı kınadıklarını ifade etti.

Bıçakla yaralanan Avukat Fikret Yeni’ye geçmiş olsun dileklerini sunan Av. Küçük, “Saldırganın varsa arkasındaki düşünce ve amaçların ortaya çıkarılması, hukuk düzleminde hak ettiği müeyyideyi görmesi en önemli beklentimdir” diye konuştu.

“AVUKATIN GÜCÜ; BİLGİSİNDEN GELİR”

Adana Barosu Genel Sekreteri Av. Semih Gökayaz da, İş Hukuku’nun son yılların en çok ilgi duyulan ve çalışılan alanlarından biri olduğunu belirterek, “Avukatın gücü; bilgisinden gelir. Bugünkü çalışma ile mesleğe hazırlanan stajyer avukatlarımızın bilgilerini uygulama ile pekiştireceğini ve önemli bir alanla ilgili kafalarındaki sorulara cevap bulacaklarına inanıyorum.” dedi.

Daha sonra "İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku" konulu staj eğitim çalışmasına geçildi.

Eğitim çalışmasına Baro Başkan Yardımcısı Av. Sabahattin Gümüş, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Timur Ortatepe, Staj Komisyonu Başkanı Av. Kezbannur Özşahin Aksu ile çok sayıda avukat geniş katılım gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2019, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz