Avukatlığa adım attılar

Adana Barosu’nda staj dönemlerini başarıyla tamamlayan; Eren Tutsoy, Salih Tolgahan Güler (Çukurova Üniversitesi), Ali Onur Tüzün (On dokuz Mayıs Üniversitesi), Aysu Şalılı, Mehmet Deniz (Akdeniz Üniversitesi), Kerem Duranoğlu (Doğu Akdeniz Üniversitesi), Ayşe Kaya (Erciyes Üniversitesi), Salih Karahan (İzmir Üniversitesi), Vahit Ogün Bilban (İnönü Üniversitesi), Merve Zorlu (Fatih Üniversitesi) ve Öykü Eşberk (Çağ Üniversitesi), ruhsatname mutluluğu ve heyecanı yaşadılar.

Avukatlığa adım attılar
banner560

Adliye binası içerisindeki Mahmut Esat Bozkurt Salon'unda gerçekleştirilen törende konuşan Adana Barosu Yönetim Kurulu üyesi Av. Sabahattin Gümüş, " Mesleğimiz sizlerin de aramıza katılımlarınızla daha da güçlenecektir. Ancak, her geçen gün mesleki anlamda bir takım kayıpların ve zorlukların önümüze dayatıldığı süreçten geçiyoruz. Avukata olan inancın ve güvenin yanlış anlaşıldığı, OHAL adına her gün haklarımızın elimizden alındığı bir 
 süreçteyiz. Savunma hakkı; adil yargılanma ilkesinin olmazsa olmazıdır. Avrupa ve Dünyanın bir çok ülkesinde avukat kimliği en prestijli kimliktir. Bu prestijin ülkemizde de hayata geçirilmesi için biz meslek örgütleri olarak üzerimize düşen görevi sonuna kadar yürüteceğiz. Ruhsat alan meslektaşlarımızın yetiştirilmesinde emek harcayan ailelerini ve böylesine değerli insanları aramıza kazandırdıkları için kutluyorum. Bugün yeminlerini edecek meslektaşlarıma bundan sonraki yaşamlarında da ömür boyu mutluluklar, başarılar diliyoruz. "dedi.

Törene, Adana Barosu Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Veli Küçük, Av. Nevzat Elçi, hukukçular  ve aileler katıldı.
Genç avukatlara cübbelerini; Av. Özlem Dik, önceki dönem Baro Başkanı Av. İbrahim Gazioğlu, Av. Nevzat Elçi, Av. Ali Yeğin, Av. Sabahattin Gümüş, Av. Zehra Bulut, Av. Kemal Koyuncu, Av. Tayyar Yılmaz, Av. Turgut Kocahan, Av. Gazanfer-Av. Nuri Şahin giydirdiler.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner578