Aziz Erbek "Adana’nın vizyonu değişmeli"

CHP Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Av.Aziz Erbek sivil toplum örgütleri ile buluşmaya devam ediyor

Aziz Erbek "Adana’nın vizyonu değişmeli"

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Av. Aziz Erbek, İnşaat Mühendisleri ve Mimarlar Odası’nı ziyaret ederek, TMMOB’un ve tüm Sivil Toplum Kuruluşlarının önemini vurguladı.

SÖZ HAKLARI OLMALI

İnşaat Mühendisleri Odası Adana Başkanı Halil Çağdaş Kaya ile Mimarlar Odası Adana Başkanı Ozan Tüzün ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen Av.Erbek, ‘Adana kötü yönetiliyor. Yerel yönetimler de TMMOB’a bağlı odalar birlikte hareket etmeli, koordineli çalışmalıdır.Kentimizin geleceği için TMMOB’a bağlı odalar ve tüm STK’ların söz söyleme hakkı olmalıdır.Birlikte hareket ederek, Adana’yı yeni bir vizyon sahibi yapmalıyız.’dedi.

BÜTÜN OLARAK GÖRMELİYİZ

banner560
Yaşanılabilir bir Adana’nın inşası için herkesle, her kesimle işbirliğinin önemli olduğunu belirten Av.Aziz Erbek, ‘TMMOB’u hiçe saymak, kentimizi bir bütün olarak görmekten uzak bir anlayıştır.Büyükşehir Belediyesi’nin planlama ve uygulama odaklı tüm projelerinde TMMOB’un da olması gerekiyor. Adana’nın kimliğini yok edici uygulamalar, Adana halkının mekansal, kültürel ve sosyal yaşamını da etkilemektedir.Yerel yönetimlerin alan kullanımına, ulaşım, alt yapı, kentsel yenileme ve dönüşüm gibi pek çok projelerinde TMMOB’un da görüşü, bilgisi alınmalıdır.’diye konuştu.


DEMOKRATİK VE KATILIMCI YÖNETİM

Kamu yararını gözetmeyen ve denetimini dışlayan yerel yönetimlerin başarılı olamayacağını ifade eden Av.Erbek, ‘Ülkemiz ve Adana’nın geleceği için katılımcı, çoğulcu bir politika izlemeliyiz. Yerel yönetimlerin ve toplumun, kentsel sorunlar ile çözüm noktasında mimarlarımız ve mühendislerimiz göz ardı edilmemelidir.Demokratik ve katılımcı yönetim şekli artık Büyükşehir Belediyesi’nde de olmalıdır.Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile hep birlikte Adana’yı yönetmeye talibim.’dedi.

İnşaat Mühendisleri Odası Adana Başkanı Halil Çağdaş Kaya ile Mimarlar Odası Adana Başkanı Ozan Tüzün ziyaretinden ve fikir birliğinden dolayı Av.Erbek’e teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar dilediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621