Bakan Çağlayan'dan Aldırmaz'a onur belgesi

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Türk Hava Yolları’nın (THY) Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) Houston kentine düzenlediği direkt seferinin ilk uçuşuna Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da katıldı.

Bakan Çağlayan'dan Aldırmaz'a onur belgesi


banner625

Houston ile kardeş şehir protokolü imzalamak için milletvekilleri, işadamları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile ABD’ye giden Zihni Aldırmaz, böylece THY’nin ilk uçuşunda yerini aldı.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, günün anısına uçakta Zihni Aldırmaz’a onur belgesi verdi.

İki yıl önce Houston’a gittiğinde burada görüştüğü Türk ve Amerikalıların THY’nin direkt seferlere başlamasını istediğini hatırlatan Zafer Çağlayan THY’nin Houston’a direkt sefer yapmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Uçakta Çağlayan’la sohbet eden Zihni Aldırmaz, THY’nin Türkiye’nin gurur duyacağı bir konuma geldiğini ifade ederek, THY’nin Avrupa'da 84, Afrika’da 34 noktaya uçuş yaptığını hatırlattı. THY’nin son yıllardaki bu atılımının Türk yatırımcı ve iş adamlarının dünyaya açılmasında da çok önemli rol oynadığını kaydeden Zihni Aldırmaz, bu tür kurumların sayısının artması gerektiğini söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2013, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz