Bakırcılar yeniden ‘Arıklar’ dedi

Adana ESOB’a bağlı, Adana Bakırcılar ve Kalaycılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Bakırcılar yeniden ‘Arıklar’ dedi
Adana ESOB Eğitim ve Hizmet Binası Ahi Evran Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurulda, verilen bir önergeyle Genel Kurulun Divan Başkanlığı’na ESOB Başkan Vekili ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, Yardımcılıklarına ESOB Başkan Vekili ve Yağlı Boyacılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Göktaş, Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri,  Milli Piyango Satıcıları ve Şans Oyunları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Gökay Karakuş, Oto Boya ve Kaportacılar Esnaf ve Sanatkârlar Oda Başkanı Nuri Zengin ile ESOB Genel Sekreteri Sema Kartalmış seçildiler.

Divan Başkanı Sözütek,  genel kurula katılanlara kendilerini genel kurulu yönetmek için divana seçmeleri ve katılımlarından dolayı üyelere teşekkür ederken, Birlik Başkanı Kazım Barışık’ın da yoğun programı nedeniyle genel kurula katılamadığını belirterek, salonda bulunanlara selam, sevgi ve muhabbetlerini gönderdiğini duyurdu.

Sözütek, gündem gereği, salonda bulunanları Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları ile şehitlerimiz ve hakkın rahmetine kavuşmuş tüm esnaflarımız için saygı duruşuna davet etti,  hep birlikte İstiklal Marşımız okundu.
           
Daha sonra yine gündem gereği yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları ve bilanço okunarak tek tek oylamaya sunuldu ve yapılan oylamada raporlar oy birliği ile kabul edildi. Sözütek, oylamalardan sonra seçime geçildiğini bildirerek genel kurulun tüm katılımcılar ile esnaf camiasına hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu. 
banner625

Sözütek,  divan üyelerinin yanı sıra genel kurula misafir olarak katılan oda başkanları; Birlik Yönetim Kurulu Üyesi ve Berberler Esnaf Odası Başkanı İlhami Uygunsözlü, Elektrik Teknisyenleri Esnaf Odası Başkanı İsmail Abike, Sebze Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Mesut Yalı, Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Mahmut Alptekin, Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası Başkanı Abdusselam Mortepe, Elektronikçiler Esnaf Odası Başkanı Salih Diptaş, Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Hacı Emin Ünal, Sebzeciler Esnaf Odası Başkanı Memduh Özalp, Sütçüler ve Yoğurtçular Esnaf Odası Başkanı Memduh Özalp, Lastikçiler Esnaf Odası Başkanı Muhsin Teze’yi üyelere tanıtarak alkışlattı.
Tek liste halinde gidilen seçimde İbrahim Arıklar yeniden başkanlığa seçilerken yönetim kurulu üyeliklerine Necati Güreş, İsmet Eken, Ahmet Yeter,  Sabahattin Pancar, İsmet Paksoy ve Abdülcabbar Evyapar,
denetim kurulu üyeliklerine ise Erhan Hayvadağı, Ruhi Arıkoler ile Göksel Levent Durur seçildiler.


Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2014, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz