Baro Başkanı Küçük'ten "19 Mayıs" mesajı

Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Baro Başkanı Küçük'ten "19 Mayıs" mesajı

Bu yıl 99. yılını kutlayacağımız Atatürk'ün Samsun'a çıkışı, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını idrak edeceğimiz 19 Mayıs'ın anlam ve önemine değindi.

Baro Başkanı Av. Küçük, “Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş ve ilerici eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak her zaman ilke ve önceliğimizdir”dedi.

“MİLLİ BAYRAMLARIMIZIN İÇİ BOŞALTILDI”

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Milleti oluşturan yurttaşların birlik ve beraberliği, dayanışmayı yaşadıkları, heyecan ve coşku içinde oldukları günlerdir, milli bayramlar. Ancak son yıllarda milli bayramlarımızın içeriğinin boşaltıldığı, bayramların tarihsel öneminden çok şekli kutlamalara dönüştürüldüğü, hatta tatil olarak nitelendirildiği bir dönemi yaşamaktayız. Bunda siyasi iktidarın yaklaşım ve uygulamalarıyla, bazı devlet ricalinin de payı bulunmaktadır”

banner625
“GENÇLİĞE GÜVENİYORUZ”

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda emperyalist güçlerin kendi çıkarları doğrultusunda biçimlendirmeye çalıştıkları tarihin akışını değiştirme kararlılığını dünyaya duyurduğumuz gündür. O gün "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kutlanmaktadır. Atatürk Millî Mücadele sıralarında Türk milletini ileri götürecek olanların ve köhnemiş fikirlere karşı gelecek olanların genç fikirler olduğunu görmüştür. Bu nedenle de "gençlik" kavramı Atatürk için ayrı bir önem taşımaktadır.

Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk gençlerden sık sık bahsederken, yaş sınırı dışında fikri olarak gençliği yani, fikirde yeniliği ifade etmiştir. O'nun şu sözü çok anlamlıdır: "Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir."

Atatürk kadar gençliğine güvenen ve gençliği ile bütünleşen bir başka lider tarihte yoktur. Büyük önderimizin her platformda güç aldığını söylediği aydınlık yarınlarımız olan gençlerimiz var. 1918 yılında kendi el yazısıyla yazdığı şu satırlar Atatürk'ün gençliğe ne kadar güvendiğinin en temel göstergesidir: "Her şeye rağmen bir ışığa doğru yürümekteyiz.

Bende bu imanı yaşatan kuvvet, yalnız aziz memleket ve milletim hakkındaki sonsuz sevgim değil, bugünün karanlıkları, ahlâksızlıkları, şarlatanlıkları içinde sırf vatan ve hakikat aşkıyla ışık serpmeye ve aramaya çalışan gençlik görmemdir" Adana Barosu olarak, Atatürk ilke ve devrimlerini korumak, geliştirmek, çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşmak her zaman ilke ve önceliğimizdir.”

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, "Laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü eylem ve düşünce arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz