Baro, hayvanlara eziyete duyarsız kalmadı

Adana’da evinin balkonunda yaramazlık yaptığı gerekçesiyle kemerle golden cinsi iki köpeğini döven şahıs gözaltına alınırken köpekler sahiplendirilmek üzere hayvan barınağına götürüldü.

Baro, hayvanlara eziyete duyarsız kalmadı

Olay, Seyhan İlçesi Ulucami Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İbrahim Perçin ‘Kiraz' ve ‘Limon' isimli golden cinsi köpeklerini evi dağıtıp yaramazlık yaptığı gerekçesiyle cezalandırmak için kemerle dövmeye başladı. Perçin evinin damında köpeklerini dövdüğü sırada bir vatandaş tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

banner625

Görüntüler sosyal medyada paylaşılmasının ardından Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkan Yardımcısı Av.Gülşah Görür polise şikayetçi oldu. Polis şahsın adresini kısa sürede buldu. Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri ise Perçin'den köpeği alarak hayvan barınağına teslim etti. Perçin ise gözaltına alındı. ‘Kiraz' ve ‘Limon' adli iki köpeğin kısa sürede sahiplendirileceği öğrenildi. Adana Barosu ve Hayvan Hakları Komisyonu olarak köpeklere, canlılara bu insanlık dışı eziyeti yapanların hak ettikleri cezayı almaları için hukuksal sürecin takipçisi olacaklarını kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz