Başbakanın Hoşkadem Camisine İlgisi Sürüyor

Bir dizi açılışlarda bulunmak için geldiği Kozan’da coşkulu bir kalabalığa miting yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aynı gün Kozan’ın tarihi camisi Hoşkadem camisine giderek namaz kılmış ve incelemelerde bulunmuştu.

 Başbakanın Hoşkadem Camisine İlgisi Sürüyor

banner625

            Tarihi Hoşkadem Yaptığı incelemede gözüne çarpan bir takım hatalı uygulamalar nedeniyle ilgilileri uyarmış ve bunun üzerine camide yeni bir restorasyon çalışması başlamıştı.

            Camide başlatılan çalışmayı inceleyen Başbakanlık Danışmanı Muhterem Kurt Adana’ya yaptığı çalışma ziyareti çerçevesinde Kozan’ı da ziyaret etmiş ve bu ziyarette başbakanın çok önem verdiği Hoşkadem Camisi restorasyonu ile yakından ilgilenmiştir. Başbakanlık danışmanı Muhterem Kurt cami mimarisine hayran kalmış ancak geçmiş yıllardaki caminin tarihi dokusuna aykırı uygulamalara üzüldüğünü ifade etti. 

            Kurt ziyaretinde “Sayın Başbakanımız Kozan ziyaretinde namaz kıldığı tarihi caminin restorasyonunu yakinen takip etmektedir. Çalışmaları yerinde gördüm ve gelişmeler hakkında Sayın Başbakanımızı bilgilendireceğim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2013, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz