Başkan Ergü'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94'üncü yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Ergü'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Türkiye Cumhuriyeti'nin 94 yıldır karşısına çıkan zorlukların üstesinden geldiğini söyleyen Başkan Remzi Ergü, mesajında şunlara yer verdi:

banner560
"Bugün, Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde ilan ettiğimiz, son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin 94. kuruluş yıldönümüdür. Esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen Türk Milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla zaferle taçlandırmıştır. Bu büyük zaferin ardından, 29 Ekim 1923'te, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ilkesi ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle Türkiye Cumhuriyeti'ni kurduk. Cumhuriyetimizi, 2200 yıllık devlet geleneğimiz ile yaşadığımız coğrafyadaki bin yıllık Selçuklu ve Osmanlı mirasının, o günün zor şartlarında elde edilmiş bir kazanımı olarak görüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, 94 yıldır karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiş, bilhassa son dönemdeki atılımlar sayesinde, bugün dünyanın yükselen güçleri arasında yer almayı başarmış bir devlettir. Büyüyen ekonomisi, güçlü demokrasisi, temel insani değerlere olan bağlılığı, ilkeli ve vizyoner dış politikasıyla Türkiye, bölgesinde ve dünyada bir ilham kaynağı olmayı günümüzde de sürdürüyor.
Bu duygu ve düşüncelerle, vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı'nı gönülden tebrik ediyorum. Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakarlıkla mücadele eden tüm gazilerimizi minnetle yad ediyor, bu uğurda canlarını feda eden tüm şehitlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621