Başkan Hüseyin Sözlü oyunu kullandı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, eşi Zeynep Sözlü ve kızı Birgül Asena Sözlü’yle birlikte, Anayasa Değişikliği Referandumu halk oylaması için Adana Ticaret Borsası Anadolu Lisesi 1104 nolu sandıkta oyunu kullandı.

Başkan Hüseyin Sözlü oyunu kullandı

Sandık görevlilerinin elini tek tek sıkıp sandık başına geçen Başkan Sözlü, çıkışta gazetecilere verdiği demeçte demokrasilerde seçimlerin önemine değinerek, “Ülkemiz açısından hukukun yerleştiği, halkın tercihlerini yaparken de birbirlerinin tercihlerine saygı duyduğu kamplaşmanın olmadığı, sandıklar açıldıktan sonra da huzur ve barış ikliminin olduğu bir Adana ve Türkiye öncelikle hedefimiz” dedi.

banner625
"SONUÇ NE OLURSA OLSUN HOŞGÖRÜ DAİM OLSUN"

İngiltere’nin arkaya arkaya iki referandum yaptığını ve bunlardan birinin evet diğerinin hayır çıktığına dikkat çeken Başkan Sözlü, “İngiltere İrlanda’nın bağımsızlığını ve Avrupa Birliği’nden çıkışı oyladılar. Birisi kıl payı ret edilirken diğerini kabul ettiler. Kutuplaşmadan ülke yoluna devam etti.  Bizim de böyle verimli hoşgörülü, demokratik ortamın yeşerdiği, geliştiği ve bunun gözle görüldüğü bir sonuç istiyoruz. Akşam da sandıklar açıldıktan sonra sonuç ne olursa olsun insanlarımızın birbirlerine hoşgörülü olsun. Memleketimiz için güzelliklere vesile olsun” şeklinde konuştu.

Başkan Sözlü, oy kullanmaya gelen vatandaşlarla sohbet ederken onların öz çekim  isteklerini de kırmadı.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2017, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz