Başkan Karalar, Atık Toplayıcıları Uyardı

Kâğıt atık toplamak için yer altı çöp konteynerlerinin kapaklarını açık bırakmanın yayaların olası tehlikelerle karşı karşıya kalmasına neden olacağını söyleyen Başkan Zeydan Karalar, bu anlamda atık toplayıcıları uyararak kapakların kapalı tutulmasını istedi.

Başkan Karalar, Atık Toplayıcıları Uyardı

banner560
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar atık kâğıt toplayıcılar ile bir toplantı yaptı. Görev gelir gelmez dünyanın en modern uygulamalarından olan yer altı çöp konteynerlerini Adana’ya kazandırdıklarını söyleyen Başkan Zeydan Karalar, bu uygulamaya sahip çıkılmasını ve zarar verilmemesini istedi. Başkan Karalar, “Göreve gelir gelmez dünyanın en modern uygulamalarından olan yer altı çöp konteynerlerini Adana’ya kazandırdık. Biz bunu daha sağlıklı olduğu için yaptık ancak görüyoruz ki bazı arkadaşlarız buraların kapaklarını açıyor ve kapatmıyor. Bu durum istenmeyen kazalara neden olabilir. Ben sizin kadar vatandaşında sağlığını düşünmeliyim. Bu nedenle biraz daha dikkatli olup buraları koruyacağız” şeklinde konuşurken Yeşilyurt Mahallesi’ndeki atık kâğıt depolarının tahliyesi için gün erdiklerini ve bu süre içerisinde oranın terk edilerek gösterilen alanlarda gidilmesini istedi.


Başkan Zeydan Karalar’ın konuşmasının ardından ilgili birim müdürleri ve atık toplayıcıların temsilcileri bir toplantı yaparak sorunun nasıl çözüleceği konusunda görüş alışverişinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner626