Başkan Karalar’dan Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Başkan Zeydan Karalar, Başöğretmen Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmenlerin Başarısı Cumhuriyetin Başarısı Olacaktır” sözünü hatırlatarak “Öğretmenler, yeni nesilleri eğiterek toplumun geleceğini inşa eden mimarlardır” dedi.

Başkan Karalar’dan Öğretmenler Günü Mesajı
banner560

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Karalar yayınladığı mesajda;
“Öğretmenler yeni nesilleri eğiterek bir toplumun geleceğini inşa eden mimarlardır.  Her bir insanın eğitimi toplumun aydın toplum olması yolunda örülen bir tuğla misali şekillenmesidir. Bu anlamada öğretmenlerimiz üstlendikleri görevle toplumlara ışık oluyor.  Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler! Yeni nesli, cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle orantılı bulunacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister! Yeni nesli, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir… Sizin başarınız, Cumhuriyetin başarısı olacaktır’  Sözüyle ifade ettiği gibi cumhuriyetimizin koruyucuları sizler ve yetiştirdiğiniz öğrencilerdir. Başta Başöğretmen Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin, Öğretmenler Günü’nü kutluyor, bütün öğretmenlerimize saygı, sevgi ve şükranlarımı iletiyorum” ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner578