Başkan Kurum; "Atatürk, dünyada pek çok topluma istisnasız bir örnek olmuştur"

Sağlık Sen Adana şube Başkanı Recep Kurum , Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 78. yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Başkan Kurum; "Atatürk, dünyada pek çok topluma istisnasız bir örnek olmuştur"
banner560
Sağlık Sen Adana şube Başkanı Recep Kurum mesajında; “78 yıl önce bugün, toplumun her kesimini kucaklayan dev yürekli, ileri görüşlü, üstün yetenekli, adını dünya tarihine yazdıran büyük bir lideri; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybettik. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için yas günü değil, fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok çalışma ve her zamanki gibi bir ve beraber olmamız gereken bir gündür.
Anadolu topraklarından başlayan bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi hiç kuşku yoktur ki Atatürk sayesinde başarıya ulaşmıştır. Bu sebepledir ki Ulu Önder Atatürk, dünyada pek çok topluma istisnasız bir örnek olmuştur. Yurt içinde ve dünya coğrafyasının tamamında adının ilk günkü gibi taze kalması ve heyecanla anılması büyük ölçüde bu yüzdendir.
Ulu Önder Atatürk, Milli Mücadele sonrası sağlanan başarının asla yeterli olmadığını düşünerek bir benzerinin dahi yapılması çok güç hatta imkânsız olan birçok devrim gerçekleştirmiştir. O’nun Türk ulusuna en büyük hediyesi ise Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak olmuştur.
Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün hem eseri hem de destanıdır. Öyle bir destandır ki onun tutuşturduğu Hürriyet meşalesi esir milletleri ayaklandırmış bağımsızlıklarını kazanabilmek için “Atatürk’ü kendimize örnek aldık” demişler ve bağımsızlıklarını geri almışlardır. Onun milleti ile yazmış olduğu destan, bir milletin her türlü imkânsızlık içerisinde, dahi bir liderle neler yapabileceğinin bir göstergesi olmuştur.
Cumhuriyetin erdemine ve temel değerlerine yürekten inanmanın ve Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce ve eylemlerinin anlamını özümsemiş olmanın gururu ve bilinciyle Ulu Önderimizi aramızdan ayrılışının 78. yıldönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” diyerek düşüncelerini belirtti.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER