Başkan Soner Çetin dur durak bilmiyor

Çukurova’da her salı açılış, her perşembe temel atma töreni yaparak bir rekora imza atan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yaptığı hizmet açılışlarına bu hafta bir yenisini daha ekledi.

Başkan Soner Çetin dur durak bilmiyor

Başkan Çetin, Toros Mahallesinin merakla beklediği Ercan Çetin Doğal Park 1'de yapımı tamamlanan Su Oyun Parkı'nın açılışını çocuklarla birlikte yaptı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılışta konuşan Çetin, “Tam 3,5 yıldır ayağımızı gazdan hiç çekmiyor, gece gündüz demeden tüm ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Objektif, tarafsız yönetim şeklimizle, sosyal belediyecilik anlayışımızla ve bir nevi faaliyet raporu olma özelliği taşıyan her Cuma yaptığımız Halk Günümüzle Türkiye'nin örnek belediyesiyiz. Her hafta halka hesap veren, halkın sorunlarını taleplerini ve önerilerini dinleyen başka bir belediye yok. Biz belediyeyi halkla yöneteceğiz dedik ve bunu hayata geçirdik" dedi.

TOROS MAHALLESİNE SU OYUN PARKI


Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, yaz kış demeden her salı açılış yapmaya devam ediyor. Başkan Soner Çetin, bu kez Ercan Çetin Doğal Park 1'de yapımı tamamlanan Su Oyunları Parkı'nın açılışını çocuklarla birlikte yaptı. Çocukların mutlulukları gözlerinden okunurken, Su Oyunları Parkı büyüklerden de beğeni topladı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği açılışta Çetin, vatandaşlarla tek tek selamlaştı. Renkli anlara sahne olan açılışa CHP Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, meclis üyeleri, muhtarlar, bürokratlar ve partililer katıldı. Toros Mahalle Muhtarı Kemal Çelebi, mahalle halkı tarafından yoğun talep alan Su Oyun Parkını mahalleye kazandıran Başkan Soner Çetin ve ekibine teşekkür etti.

“BİZ BELEDİYEYİ HALKLA YÖNETİYORUZ”


Açılışta konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, vaadettiği tüm projelerin önemli bir kısmını daha 3,5 yıl dolmadan hayata geçirdiklerini vurgulayarak;  "Göreve geldiğimiz günden bu yana hiç durmadık. Bütün diğer yöneticiler daha hayırlı olsun ziyaretlerini kabul ederken biz bir yandan da açılışlara başladık. O gün bugündür tam 3,5 yıldır ayağımızı gazdan hiç çekmiyor, gece gündüz demeden tüm ekibimizle birlikte çalışıyoruz. Seçim sürecinde sizlere vaadettiğimiz tüm projeleri bir kitapçık haline getirdik. 'Bu projeler gerçekleşmezse hesabını sorun' dedik. Biz vaadettiğimiz projelerin %90'ını daha 3,5 yıl dolmadan gerçekleştirdik. Objektif, tarafsız yönetim şeklimizle, sosyal belediyecilik anlayışımızla ve bir nevi faaliyet raporu olma özelliği taşıyan her hafta yaptığımız Halk Günümüzle Türkiye'nin örnek belediyesiyiz. Her hafta halka hesap veren, halkın sorunlarını taleplerini ve önerilerini dinleyen başka bir belediye yok. Biz belediyeyi halkla yöneteceğiz dedik ve bunu hayata geçirdik" dedi.

MAHFESIĞMAZ’A DA SU OYUN PARKI


banner560
Su Oyunları Parkı’nın Adana halkı tarafından çok sevildiğini ifade eden Başkan Çetin, “Su Oyunları Parkımız çok büyük talep gördü, çocuklarımız tarafından çok sevildi. Biz de gelen talepler üzerine önce Su Oyunları Parkımızın 2.sini çok geçmeden de 3.sünü açıyoruz. Ama yetmez. 26 Eylül Salı günü Mahfesığmaz Mahallesi'nde İmge Beyhan Çocuk Parkında 4. Su Oyunları Parkını hizmete açacağız. Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz Su Oyunları Parkı ile mahalle halkımıza da sözünü verdiğimiz Ercan Çetin parkının yenileme çalışmalarını başlatmış bulunuyoruz. Bu parkımızı da istenildiği gibi yenileyeceğiz. Parkımız hemşehrilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

“HEMŞEHRİLERİMİZ BİZE GÜVENİYOR”


Açılışta çocuklarla yakından ilgilenen Çetin, " Bu ülkenin geleceği çocukların. Bizler Atatürkçü, çağdaş, demokrat çocuklar yetiştirmek zorundayız. Şu an müfredattan Atatürk ilkeleri çıkarılmak isteniyor. Ben de halkımıza bir söz verdim. Atatürk ve Atatürk ilkeleri ile ilgili kitabı tüm okullara dağıtacağım. Burada Atatürkçü, cumhuriyet çocuğu öğretmenlerimize de büyük görev düşüyor. Çocuklara bu kitapları ders kitabı gibi okutmalılar. Çin, Küba gibi birçok ülkede Atatürkçülük ders olarak okutuluyor. Dünyanın en büyük liderlerinden birini anlatmak bizim boynumuzun borcudur. Belediyecilik sadece yol, temizlik ve park yapmak değildir. Bir belediye yeni doğandan cenazeye kadar tüm vatandaşlarının her an yanında olmak zorundadır. Biz de öyle yapıyoruz. Adana'da yaşayan tüm hemşehrilerimiz bize güveniyor. Sizi asla mahcup etmeyeceğiz. Gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.     

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER