Başkan Soner Çetin halkın arasından çıkmıyor

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, her hafta mahalleleri ziyaret ederek halkla kucaklaşıyor.

Başkan Soner Çetin halkın arasından çıkmıyor

Mahallelerde site ziyaretlerine başlayan Başkan Soner Çetin, muhtarlarında olduğu toplantılarda vatandaşların taleplerini ve sorunlarını dinliyor. Çukurova’yı halkla birlikte yönettiklerini vurgulayan Çetin, “Göreve gelmeden önce ‘Devamlı sizlerle birlikte olacağız. Sıkıntılarınızla, sorunlarınızla ilgileneceğiz ve sizlerle görüş alışverişinde bulunacağız. Önemli gördüğümüz konularda referandum yapmak dahil halka soracağız. Çukurova’yı sizlerle birlikte yöneteceğiz’ dedim. Bu sözümüzün arkasındayız ve gereğini yapıyoruz” dedi.

BAŞKAN ÇETİN MAHALLE ZİYARETLERİNDE

banner560
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, dur durak bilmiyor. Makamdaki ziyaretlere uzun bir süre önce son veren Başkan Çetin, halkın arasından çıkmıyor. Haftada 2 gün mahalle ziyaretleri yaparak halkla kucaklaşan ve sabah 06.00 buluşmalarına başlayan Başkan Çetin, halkın ayağına giderek sorunlarını dinliyor. Çetin, 100. Yıl ve Mahfesığmaz Mahallesinde muhtarlarında olduğu toplantıda site yöneticileri ile bir araya geldi. Vatandaşın sorunlarını tek tek dinleyen ve not aldıran Çetin, sorunların çözümü için bürokratlara talimat verdi.


“ÇUKUROVA’YI HALKLA YÖNETİYORUZ”

Çukurova’yı halkla birlikte yönettiklerini vurgulayan Başkan Soner Çetin, “Muhtarlarımızla dönem dönem bir araya geliyor, devamlı olarak muhtarlıkları ziyaret ediyoruz. Muhtarlarımız belediyenin mahalledeki temsilcisi olarak görev yapıyor Muhtarlarımızla mahallenin eksiklerini birlikte değerlendiriyoruz. Mahalle ziyaretleri kapsamında şimdi de site yöneticileri ile bir aradayız. Ben sizlere söz verdim. Göreve gelmeden önce ‘Devamlı sizlerle birlikte olacağız. Sıkıntılarınızla, sorunlarınızla ilgileneceğiz ve sizlerle görüş alışverişinde bulunacağız. Önemli gördüğümüz konularda referandum yapmak dahil halka soracağız. Çukurova’yı sizlerle birlikte yöneteceğiz’  dedim. Bu sözümüzün arkasındayız ve gereğini yapıyoruz” dedi. Çukurova’daki 27 mahallenin tüm sorunlarına hakim olduğunu belirten Çetin, “Bizler sürekli sahada, sürekli halkın içindeyiz. Muhtarlarımız mahallelerinde var olan sorunlarını anında aktarıyorlar. Bir yandan da Başkan Çukurova’yı Dinliyor ekibimiz kapı kapı dolaşıyor, sorunları tespit ediyor, not alıyor. Bütün bilgiler bilgisayar sisteminden anında benim ekranıma düşüyor. Yani Çukurova’nın hangi sokağında hangi sorun var avucumun içi gibi hepsini biliyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621