Başkan Soner Çetin Şehit aileleri ile buluştu

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Şehit Aileleri Malülleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nde şehit yakınlarıyla bir araya geldi. Vatan için şehit düşen evlatların dualarla anıldığı törende konuşan Başkan Soner Çetin, “Şehit haberlerinin gelmediği, anaların yüreğinin yanmadığı, ocaklara ateş düşmediği bir Türkiye’yi özlüyoruz. Dilerim, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘’Yurtta barış, dünyada barış” hakim olsun. Şehit ailelerimizin her zaman emrindeyiz” dedi.

banner560
İSTER OKU
Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Şehit Aileleri Malülleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nde şehit yakınlarıyla buluştu. Şehitlerin dualarla anıldığı törene katılan Başkan Çetin, şehit yakınlarıyla tek tek selamlaştı, hal hatır sordu. Şehit yakınlarının her daim yanında oldukları ve olacaklarını vurgulayan Çetin, “Emin olun sizlerle olmak beni çok mutlu ediyor. Bizler sizleri daha ilk tanıdığımız gün söyledik. Şehit ailelerimizin her daim yanında olacağımızın sözünü verdik.  Şehit ailelerimizin her zaman emrinde olup üzerimize düşen ne varsa yerine getireceğiz. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da, şehit yakınlarımızın yanında ve emrinde olacağız” dedi.

“YURTTA BARIŞ DÜNYADA BARIŞ OLSUN”
banner595
2016 yılının kayıplar ve acılarla dolu bir yıl olduğunu hatırlatan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin,  “2016 yılı çok büyük acılarla geride kaldı. Keşke sizlerin sayısına başkaları eklenmeseydi ama artık yetişemez olduk şehit cenazelerine. Onların acılı günlerinde hep yanında olduk. Ama artık bu acılar yaşansın istemiyoruz.  Bu cennet vatanda gencecik fidanlarımız şehit olup gidiyor. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Türk’ü, Kürd’ü, Arap’ı, Laz’ı, Çerkez’i bizler bütün olmuşuz. Bizler biriz, beraberiz. Sizler evlat acısı, kardeş acısı yaşamış insanlarsınız. Allah bir daha kimseye yaşatmasın sizin yaşadığınız bu duyguları. Ülkemizin içinde bulunduğu çatışma ortamından kurtulup, barış ve kardeşlik içinde yaşamamız tek temennimiz. Dilerim, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi  ‘Yurtta barış, dünyada barış’ hakim olsun. Şehit haberlerinin gelmediği, anaların yüreğinin yanmadığı, ocaklara ateş düşmediği bir Türkiye’yi özlüyoruz” diye konuştu.

İSTER İZLE
 
Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2017, 15:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner591

banner580