Başkan Zeydan Karalar, 30 Bin Adet Nutuk Dağıttı

Seyhan Belediyesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihe ve geleceğe ışık tutan ölümsüz eseri Nutuk’u binlerce Adanalıya ücretsiz dağıttı. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kaleminden Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş hikâyesini anlatan Nutuk’tan 30 bin adet dağıtıldı.

Başkan Zeydan Karalar, 30 Bin Adet Nutuk Dağıttı

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana genelinde okullara ve vatandaşlara toplam 30 bin adet nutuk dağıttı. Yavuz Selim Ortaokulu ve Başkent Okullarında düzenlenen dağıtım çalışmalarına bizzat katılan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Öğretmenler ve öğrenciler için bastırılan 2 farklı nutuk kitabını dağıttı. Eşi Nuray Karalar’ın da öğretmenlik yaptığı Yavuz Selim Ortaokulu’nda öğretmenlere dağıtılan kitapları öğretmenlerin isteği ile tek tek imzalayarak teslim etti. Burada Nutuk’un önemine vurgu yapan Başkan Zeydan Karalar, iki farklı nutuk bastırdıklarını birinin öğrencileri anlayabileceği gibi kısa ve öz olduğunu diğerinin ise büyükler için olduğunu söyledi.  

banner625
Yavuz Selim Ortaokulu Müdürü Ercan Gülkesen ise Başkan Zeydan Karalar’a okullarına yatığı hizmetlerden ve nutuk dağıtımından dolayı teşekkür etti. Başkan Karalar ise okulların tümünün ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel bir ekip kurduklarını ve bu nedenle ‘Okul Dostu Belediye’ olarak anıldıklarını söyledi.


Başkent okullarında düzenlenen dağıtım çalışmasında konuşan Başkan Zeydan Karalar, “Bizzat Mustafa Kemal Atatürk’ün kendi söylemi ile yazılan nutku dağıtacağız. Biz yakın tarihimizi bilmek zorundayız.  Elbette Osmanlı tarihi bizim tarihimizdir. Ona da saygı duyuyoruz. Yok olamaya yüz tutan, gençliği olmayan, parası olmayan, askeri olmayan, barutu olmayan, silahı olmayan, ayakkabısı, çorabı bile olmayan bir ülke 7 düvele karşı nasıl bir mücadele kazanılmış, bu mücadelede nasıl fedakarlıklarda bulunulmuş, nasıl kahramanlıklar yazılmış onu bilmek durumundayız. Ve bunu kim yapmış onu da bilmek durumundayız. Mustafa Kemal Atatürk tam 10 bin kitap okumuş. Bu kadar büyük bir dehanın kurmuş olduğu bu sistemi tesadüfen kurmuş olması imkânsız değil mi? Türkiye halkını ve bizi çok iyi tanıyan bize en uygun sistemi demokrat parlamenter sistemi kurmuş ve 100 yıldır bizi kardeşçe birbirine bağlarcasına yaşatmış bir lider. Nutuk bu günlerde biraz daha önem arz etmektedir. Daha çok okumalı daha çok anlamalıyız” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz