banner654

Başsavcılık'tan Flaş "Hüseyin Sözlü" açıklaması

Adana Cumhuriyet başsavcılığı Hüseyin Sözlü ile ilgili açıklama yaptı.

Başsavcılık'tan Flaş "Hüseyin Sözlü" açıklaması
Açıklama şöyle;
"Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesinde 20 Şubat 2017 Salı günü görülmekte olan "Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve 14 sanık hakkında 'Edimin İfasına Fesat Karıştırmak' ve Rüşvet almak' suçlarından yapılan yargılama sonucunda, Hüseyin Sözlü ve diğer bir kısım sanıkların mahkemece cezalandırılmalarına karar verilmiştir.
Mahkeme çıkışında sanık Hüseyin Sözlü, Adana Cumhuriyet Başsavcısı ve Mahkeme Başkanını hedef alan açıklamalar yapmış, mahkemenin gerekçeli kararı henüz açıklanmadan Cumhuriyet Başsavcısının ve Mahkeme Başkanının kişilik haklarına, onur ve saygınlıklarına açıkça saldırıda bulunmuştur. Açıklamalarda yargılama konusu olaylardan hiç bahsedilmemiş, doğrudan Cumhuriyet Başsavcısı ve ve mahkeme başkanı hedef alınmıştır.
'İDDİALAR ASILSIZ VE HAYAL ÜRÜNÜDÜR'
İleri sürülen iddialar tamamen asılsız, hayal ürünü ve kurgudan ibarettir. Yargı organlarının güvenilirliğini zedelemeye, gerçekleri polemiklerle kapatmaya, yargı makamlarını siyasi tartışmaların tarafı haline getirmeye yönelik maksatlı açıklamalardır.
banner625
'KİŞİNİN KİMLİĞİ VE SIFATI DEĞİL, EYLEMLERİ SÖZ KONUSUDUR'
Bilindiği üzere yargılama iddia konusu olay, deliller ve savunma üzerinden Ceza Muhakemesi Kanunu'na (CMK) göre yürütülen bir faaliyettir. Yargılama sonucu verilen kararlara karşı itiraz, istinaf ve temyiz kanun yolları da açıktır. Yargı görevlileri, yargılama konusu olaylarda delillere, kanun ve vicdani kanaatlerine göre karar verir. Yargılanan kişinin kimliği ve sıfatı değil, eylemleri yargılama konusudur.
'ASILSIZ İSNATLARA KARŞI SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTIR'
Adana Adliyesinde görev yapan yargı mensupları da, her zaman ve her yerde adaleti, hukukun üstünlüğünü, kamunun ve mağdurun haklarını korumak için objektif ve tarafsızlık esaslarına uygun olarak çalışmaktadır.
Bu itibarla; Adana Cumhuriyet Başsavcısı ve Mahkeme Başkanına karşı yapılan asılsız isnatlara karşı soruşturma başlatılmıştır.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz