banner676

Başsavcılıktan FETÖ/PDY açıklaması

Adana’da fetö/pdy soruşturması kapsamında ceza ve tevkif evlerinde operasyonlar yapıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada 70 personel hakkında arama ve el koyma kararı verildiği belirtildi. Ayrıca firari olan 9 personelin arandığı belirtildi.

Başsavcılıktan FETÖ/PDY açıklaması

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan açıklama şöyle;
” Adana Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) silahlı terör örgütüne yönelik soruşturma kapsamında, Adana Ceza İnfaz Kurumları ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’ne yönelik operasyon düzenlenmiştir.
            Adana Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatları doğrultusunda gerçekleşen operasyonda; FETÖ/PDY terör örgütü ile irtibatlı olduğu belirlenen Adana F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu, E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Adana Açık Ceza İnfaz Kurumu, Karataş Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Adana Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde infaz koruma memuru, sosyolog, psikolog, öğretmen, vaiz, sağlık memuru ve sayman gibi çeşitli görevlerde bulunan 70 personel ile ilgili arama ve el koyma kararı verilmiştir. İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin FETÖ/PDY’nin ceza infaz kurumu ve denetimli serbestlik yapılanmasına yönelik düzenlediği operasyonda şüphelilerden 61’i gözaltına alınmıştır. Şüpheliler arasında, FETÖ/PDY terör örgütüne üyeliği, mensubiyeti veya bunlarla irtibatı olduğu iddiasıyla 03/08/2016 tarihinde görevden uzaklaştırılan personel de bulunmaktadır. Yapılan incelemede; şüphelilerden bazılarının kendi aralarında cep telefonlarında ‘Bylock’ isimli şifreli mesajlaşma programı kullandıkları tespit edilmiştir.          

banner625
            Soruşturma kapsamında 9 şüphelinin firari olduğu, şahısları yakalama çalışmaları sürdüğü hususu;  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz