banner676

Belediye otobüsü şoförü, bayılan yolcuyu hastaneye yetiştirdi

Adana’da toplu taşıma hizmeti veren belediye otobüsünde baygınlık geçiren yolcuyu kurtarmak için şoför ve vatandaşlar seferber oldu.

Belediye otobüsü şoförü, bayılan yolcuyu hastaneye yetiştirdi

Belediye otobüsünün deneyimli şoförü Muhittin Pekmez, güzergah dışına çıkarak, baygın vaziyetteki erkek yolcuyu 3 dakikada en yakın hastaneye ulaştırdı. 
114 numaralı hatta M1 Tepe AVM ile Optimum AVM arasında sefer yapan belediye otobüsü önceki gün saat 09.26 sıralarında Baraj Yolu’nda seyir halindeyken, ayakta seyahat eden erkek yolculardan biri aniden baygınlık geçirip, yere yığıldı. 

banner625
Otobüsteki diğer yolcular, durumu sürücü 45 yaşındaki Muhittin Pekmez’e bildirdi.  10 yıldır belediye otobüslerinde şoförlük görevini sürdüren Muhittin Pekmez, hemen 112 Acil Servisi arayıp, ambulans çağırdı. Ancak, otobüsteki diğer yolcular, en yakın hastanenin yaklaşık 300 metre mesafe uzakta olduğunu söyleyip, zaman kaybetmeden sürücünün bayılan yolcuyu hastaneye götürmesini istedi.

Bunun üzerine güzergah dışına çıkan şoför Muhittin Pekmez, klakson çalarak otobüsü Ortadoğu Hastanesi’nin girişine kadar götürdü. Belediye otobüsünün hastane önüne geldiğini fark eden hastane görevlileri, sedye ile aracın kapısına kadar geldi. Baygın haldeki yolcu, otobüsten sedyeye alınarak, hastaneye taşındı. Baygın yolcu, acil serviste tedavi altına alınırken, belediye otobüsü kısa süreli gecikmeyle seferini sürdürdü. Tedavisi yapılan yolcunun öğleden sonra taburcu edildiği belirtildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz