Bilinçli topluma geçiş projesi Saimbeyli'de

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi ile Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği (ÇKHD) işbirliğiyle yürütülen "Bilinçli Kadınla, Bilinçli Aile ve Topluma Geçiş Projesi"nin 8. etabı Saimbeyli'de gerçekleşti.

Bilinçli topluma geçiş projesi Saimbeyli'de

Saimbeyli Belediyesi evsahipliğinde, Belediye Başkanı Mustafa Saim Gökçe'nin katılımıyla yapılan toplantıya ilçe sakinleri de yoğun katılım gösterdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Cennet Ünal, kadın haklarının önemini vurguladı. Ardından Proje Uzmanı - Psikiyatr Şule Güney Sümbül; "Aile İçi Etkin İletişim, Etkin Dinleme, Öfke Kontrolü" konularında katılımcılara bilgi verdi.
 
ÇKHD Başkanı ve Proje Koordinatörü Çiğdem Akça ise; "Toplumsal Cinsiyet Rolleri, Cinsiyet Eşitliği, Uyumlu Evlilikler, Aile İçi Şiddet ve İstanbul Sözleşmesi" konularında bir sunum yaptı. Toplantıda ayrıca "Kadın ve Eğitim", "Toplumda ve Yönetim Kadrolarında Kadının Önemi" konularına değinildi.

banner560
 Adana heyeti, Büyükşehir Belediyesi ve Saimbeyli Belediyesi işbirliğiyle kadınların hizmetine sunulan Kadın Dinlenme Evi'ni de ziyaret etme imkanı buldu.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER