"Bir Pati, Bir Yürek" projesi

Adana/ Çukurova İMKB İlkokulu tarafından hayata geçirilen ‘Bir Pati Bir Yürek’ projesi kapsamında yapılan etkinlik geniş bir katılım ve coşku ile kutlandı.

"Bir Pati, Bir Yürek" projesi

Yapılan Etkinliğe; İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Çukurova İlçe Kaymakamı Osman Kara, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı, Veteriner Hekimler Oda Başkanı Nihat Köse, Çukurova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Tahsin Akış, Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Yönetimi ve üyeleri de katıldı.

Çocuklara hayvan sevgisi ve merhamet aşılamayı amaçlayan projede, Çukurova İMKB İlkokulu öğrencilerinin sokak hayvanları için yaptıkları kedi evleri ve kuş yuvaları büyük ilgi topladı.

Etkinlik çerçevesinde minik öğrenciler çeşitli oyunlar ve dans gösterileri sergilediler. Daha sonra öğrencilerin yaptıkları çok sayıda hayvan sevgisi içerikli tabloların yer aldığı resim sergisinin açılışı yapıldı.

banner625
Etkinlikte konuşan Çukurova İMKB İlkokulu Müdürü Uğur Akça; her canlının yaşam hakkına saygının öncelikleri olduğunu ve anlamda yaptıkları bu önemli proje ile geleceğin teminatı olan çocuklara hayvan sevgisi yolu ile empati kazandırmayı amaçladıklarını belirtti.

Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım yapılan anlamlı etkinliğin Türkiye’de tüm öğretim kurumlarında yaygınlaşmasını umut ettiklerini,  ‘Bir Pati Bir Yürek’ projesi ile sokaklarda yaşayan yüzlerce sokak hayvanının ve kuşların yuva sahibi olacağını belirterek Çukurova İMKB İlkokulu Yönetimi, öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür etti.

Etkinlik, sokaklarda gönüllü besleme yapan hayvanseverlere Çukurova İMKB İlkokulu tarafından yapılan mama bağışı dağıtımının ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz