banner641

Büyükaslan: İtfaiye çalışanları ulvi bir görev yerine getiriyor

Türk Yerel Hizmet Sen Adana Şube Başkanı Abidin Büyükaslan,, İtfaiye Haftası dolayısıyla Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığını ziyaret edip, İtfaiye personelinin haftasını kutladı.

Büyükaslan: İtfaiye çalışanları ulvi bir görev yerine getiriyor25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası dolayısıyla Türk Yerel Hizmet Sen Adana Şube Başkanı Abidin Büyükaslan,Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Adil Deveci’yi Makamında ziyaret ederek ,İtfaiye Personellerinin karşılaştıkları sorunları dile getirdiler.

banner560
Ziyarette konuşan Türk Yerel Hizmet Sen Adana Şube Başkanı Abidin Büyükaslan, İtfaiyecilik önemli bir meslek olduğuna vurgu yaparak, Can ve Malın korunması ve kurtarılması noktasında İtfaiyecilerin büyük bir görev üstlendiğini söyledi.

Büyükaslan, 'İtfaiye Haftası' dolayısıyla yaptığı açıklamada , itfaiye çalışanlarının, insanların can ve mal güvenliğini koruma noktasında cansiperane bir şekilde görev yaptıklarını ifade ederek, " Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için, kendi canlarını hiçe sayarak hizmet veren İtfaiye Teşkilatı mensupları, ulvi bir görev yerine getirmektedirler. Belediyemiz İtfaiye Müdürlüğü'nde yalnızca yangınlar sırasında, başka insanların hayatını korumak ve kurtarmakla kalmayıp, aynı zamanda arama kurtarma, deprem ve sel gibi doğal afetlerde de önemli görevler üstlenmektedir.’’dedi

Büyükaslan, , itfaiye ekiplerinin çok zor şartlarda görev yaptıklarını belirterek, " Vatandaşımızın can ve mal güvenliğini korumakla yükümlü itfaiye personelinin çalışma koşullarının daha da iyileştirilmesi zaruridir” diyerek Bu vesileyle çok zor şartlar altında görev yapan tüm İtfaiye Teşkilatını kutlar, çalışanlarına Sendikamız adına teşekkür eder, başarılar dilerim" diye konuştu.

Adana Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Adil Deveci İse Türk Yerel Hizmet Sen Adana Şube Başkanı Abidin Büyükaslan’a nezaket ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2013, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640