banner654

Büyükşehir çalışıyor, köprü ve menfez ihtiyaçları gideriliyor

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce yapımına başlanan 1 köprü, 1 menfez ve 1 çelik yaya köprüsünün inşaatı tamamlanarak vatandaşın hizmetine sunuldu.

Büyükşehir çalışıyor, köprü ve menfez ihtiyaçları gideriliyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, kırsalda araç, yaya ulaşımını kolaylaştıracak ve pis su kanallarını tahliye kanallarına bağlayacak menfez hizmetlerine devam ediyor. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatıyla yapımına başlanan bir köprü, bir menfez ve bir de çelik yaya köprüsü tamamlandı.

YENİ KÖPRÜ HİZMETE GİRDİ

Adana Seyhan Dörtağaç Köyü girişi, tahliye kanalı üzerinde, Haziran 2015’te yapımına başlanan mahmutbey köprü hizmete girdi. Eni 10 metre, uzunluğu 25 metre olan ve pis su tahliye kanalının üzerine inşa edilen köprü 367 bin liraya mal oldu. 

11 köyü Tarsus’a bağlayan köprünün hizmete girmesiyle, önemli bir ihtiyaca cevap verilmiş oldu.

banner625
MENFEZİN YAPIMI TAMAMLANDI

Dörtağaç Köyü girişi Kömürcüler mevkisinde pis su kanalını yola bağlayan noktada eni 4 metre, boyu 8 metre olan ve pis suyu tahliye kanalına ileten menfezin yapımı da sona erdi.

ÇELİK YAYA KÖPRÜSÜ

Ayrıca kayasehir Yüreğir ilçesi Koza ve Levent mahalleleri arasındaki DSİ sulama kanalı üzerinde de 3 metre eninde, 40 metre uzunluğunda çelik yaya köprüsü inşa edildi. Yaya köprüsü iki ayda kucukcekmece tamamlandı, 107 bin liraya mal oldu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz