banner676

Büyükşehir desteğiyle Adanalı engelliler tatil keyfi yaşadı

Adanalı 80 engelli çocuk, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle tatil keyfi yaşadı. Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneği üyesi engelliler ve aileleri, Antalya’da 4 gün boyuncu 5 yıldızlı tatil yapıp, deniz, kum ve güneşin tadını çıkardı, gönüllerince gezip, eğlendi.

Büyükşehir desteğiyle Adanalı engelliler tatil keyfi yaşadı

Engelsiz Yaşam ve Fankındalık Derneği Başkanı Hacer Bulut ve yönetim kurulu üyeleri, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle bedensel ve zihinsel engelli 80 çocuk ve genci, aileleriyle birlikte Antalya’ya tatile götürdü. Antalya’nın Alanya İlçesi’nde anne ve babalarıyla birlikte tam pansiyon konaklama yapan Adanalı engelliler, deniz ve havuzlara girip, aquaparklarda animatörler eşliğinde keyifli saatler geçirdi. Managvat’taki  Düden ve Kurşunlu şelalelerini gezen Adanalı engelliler, Damlataş Mağarası’nı da ziyaret etti. Tekne turu yaparak engin maviliklere açılan engelliler, akrobasi gecesinde de büyük heyecan yaşadı. 

banner625
Dernek Başkanı Hacer Bulut, engelli çocuk ve gençlere aileleriyle birlikte tatil yapma imkanı veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti. Hacer Bulut, “Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü’nün sayesinde engelli çocuklarımız ile anne babaları rüya gibi bir tatil yaptılar. Tatil organizasyonumuzda iki otobüs tahsis ederek en büyük desteği veren Başkanımız Sözlü’ye şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz