Büyükşehir, Yerköprü’yü temizledi, bölge turizmi değer kazandı

Adana Büyükşehir Belediyesi, Turizm bölgesi Karaisalı Yerköprü’de oluşan kirliliği, 1 haftalık hummalı çalışma sonucu ortadan kaldırdı.

Büyükşehir, Yerköprü’yü temizledi, bölge turizmi değer kazandı
Adana Büyükşehir belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Denizcilik ve İç Su Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nce, Karaisalı ilçesinin turizm noktası olan, doğa harikası Yerköprü üzerinde, yılların birikimiyle oluşan kirlilik, 1 hafta süren yoğun çalışma sonucunda temizlendi.

 Suyu kirleten plastik, poşet, strafor, bidon, piknik yapmaya gelen vatandaşların bıraktığı çöp ve zamanla oluşan doğal atıklar Yerköprü’de son derece olumsuz görüntüler oluşturuyordu.

banner560
DOĞAL GÜZELLİKLERİMİZİN KORUNMASI İÇİN DUYARLILIK ÇAĞRISI

Denizcilik ve İç Su Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Uslu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatıyla hareke geçtiklerini belirterek, “Adana’nın en değerli turizm noktalarından Yerköprü’nün içler acısı hali hepimizi üzüyordu. Yerköprü üzerinde oluşan kirliliği gidermek için ekibimizle birlikte önce plan yaptık, ardından uygulamaya geçtik. Yaklaşık 1 haftadır ekiplerimiz, tehlikeli bir noktada gerçekleştirilen temizlik çalışması için kendi can güvenliklerini de emniyete alarak hummalı bir şekilde çalışma gerçekleştirdi. 1 haftanın sonunda yaklaşık 10 kamyon dolusu atık Yerköprü’den çıkarıldı. Zaman içinde yılların birikimiyle hem doğal atıklar (Orman atıkları-odun-kütük-kabuk-pürler) hem de insanların bıraktığı atıklar toplandı. Temizliği yapılan  ve pırıl pırıl hale getirilen Yerköprü ve diğer doğal güzelliklerimizin korunması için vatandaşlarımızdan duyarlı olmalarını, çöplerini ve atıklarını doğaya bırakmamaları rica ediyoruz” dedi.

Mehmet Uslu, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, Adana’nın doğal güzelliklerini koruma adına, şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da titiz bir şekilde çalışmaya devam edeceğini açıkladı.

 Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş da, yerinde ve güzel bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade ederek, personeline teşekkür etti. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatlarını harfiyen uygulamaya devam edeceklerini belirten Akkuş, daire olarak çevreyle ilgili sorunları çözmek için bütün güçleriyle çalışacaklarını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner626