banner654

Büyükşehir’den kent estetiğine sıradışı dokunuş

Büyükşehir’in yaptığı Adana karpuzu heykelini Adanalılar da, kente gelen konuklar da çok beğendi

Büyükşehir’den kent estetiğine sıradışı dokunuş

Adana Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, kentin estetik açıdan daha cazip hale gelmesi için sıradışı bir anlayışla çalışmaya devam ediyor. Adana’nın dört bir yanındaki parkları, refüjleri, kaldırımları ve kavşaklardaki göbekleri zengin flora çeşitliliğiyle ve peyzaj düzenlemeleriyle daha estetik hale getirerek görsel yönden önemli kazanım elde eden Büyükşehir Belediyesi, böylece hem kentin tanıtımına katkı koyuyor, hem de Adanalıların göz zevkine hitap ediyor.

banner625
Adana Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri son olarak Turgut Özal Bulvarı ile Dr. Sadık Ahmet Bulvarı’nın kesiştiği noktadaki kavşakta (Medline Hastanesi önü) Adana tarımının önemli parçalarından olan, lezzeti ve doğallığıyla ülke genelinde ün yapan yerli karpuzun heykelini yaptı. Adana karpuzunun doğal görünümüne olabildiğince benzetilen ve bostanda, toprağın üzerinde olgunlaşan karpuz figürleri Adanalıların beğenisini topladı. Bostanda Karpuz çalışması kent dışından Adana’ya gelenlerin de ilgisini çekiyor.


Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı bürokratları, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün, kent estetiğine verdiği öneme binaen benzer çalışmaların yaklaşık 3 yıldır gerçekleştirildiğini ifade ederek, Adana’yı her açıdan daha yaşanabilir ve daha esetik bir şehir haline getirmek için çalışmaları büyük titizlikle sürdürdüklerini açıkladılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz