Büyükşehir’in yardım köprüsüne destek çığ gibi

Aladağ’daki yurt yangınından kurtulan kız öğrencilere Final Okulları öğrencileri kitap, kırtasiye, hayırseverler giyim ve ayakkabı yardımında bulundu.

Büyükşehir’in yardım köprüsüne destek çığ gibi

Adana’da toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı pekiştiren hizmetlerle yardıma muhtaç vatandaşlar ile hayırseverler arasında köprü olan Adana Büyükşehir Belediyesi, Aladağ’daki kız öğrenci yurdundaki yangında itfaiyeciler tarafından kurtarılan öğrencilerin giyim, ayakkabı, kitap ve kırtasiye ihtiyaçları için de aracılık yaptı. Final Okulları öğrencilerinin temin ettiği kitaplar ve kırtasiye malzemeleri, Kozan’daki yatılı ilköğretim bölge okulunda eğitimlerini sürdüren 26 Aladağlı öğrenciye ulaştırılmak üzere Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından teslim alındı.
YARDIM KOLİLERİNİ KENDİLERİ TAŞIDI

banner625
Daha önce hayırsever vatandaşların bağışlarıyla alınan yeni mont kaban, eşofman, ayakkabı ve oyuncakları Aladağ’daki ilkokul öğrencilerine dağıtan Adana Büyükşehir Belediyesi, kampanya gönüllüsü olan Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Evlendirme Şube Müdürü Gökçen Akkaş’ın koordinesinde yangın mağduru öğrencilere de yardım elini uzattı. Aladağ’daki dar gelirli vatandaşlara yönelik yardım köprüsü kuran Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kampanyasına Final Okulları’nın öğrencileri ve öğretmenleri destek verdi. Finalli öğrenciler, Aladağlı kardeşlerine hediye ettikleri kitapları ve kırtasiye malzemelerini koliler içinde belediyeye ait kamyonete taşıdı.
TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN DESTEK
Kampanya gönüllüsü Gökçen Akkaş, duyarlılıklarından dolayı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü adına Adana Final Okulları İlkokul ve Ortaokul Müdürü Şirvan Kopar ‘a Atatürk büstü hediye ederek, teşekkür etti. Final Okulları’nın yanı sıra kampanyaya destek veren hayırseverler Emre Kahraman, Müge ve Harun Öğüşlü çifti ile Songül Oymak Olgaç’ın Adana’ya gönderdiği ayakkabı, giyim ve kırsatiye malzemeleri de yangın mağduru kız öğrencilere teslim edilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz