Çağ koleji öğrencileri TÜBİTAK finalisti

Mersin Özel Çağ Koleji 11.sınıf öğrencilerinden Begüm Parlak ve Zeliha Şebnem Burak,Felsefe öğretmenleri Dilek Fesli danışmanlığında hazırladıkları ‘’Kimsesiz Dünyadan Yaşama Bakış’’ adlı projeleri ile TÜBİTAK 44.Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge yarışmasında Sosyoloji alanında bölge finalisti olmaya hak kazandı.

Çağ koleji öğrencileri TÜBİTAK finalisti


banner625

 

TOPLUMSAL YARAYA FARKLI BAKIŞ

Begüm Parlak ve Zeliha Şebnem Burak , danışman öğretmenleri Dilek Fesli ile , 13-20 yaş gurubundaki, yetiştirme yurtlarında kalan gençlerin toplumsal yaşam içerisinde özgüvenlerinin, kabul görmelerinin ve geleceğe dair bakış açılarının incelenmesi esasına dayalı çalışmaları ile, toplumsal bir yaraya farklı bir bakış açısı getirdiler.

 

Begüm Parlak ve Zeliha Şebnem Burak, öğretmenleri Dilek Fesli ile birlikte sonuçların açıklanmasından sonra öğrencisi oldukları Mersin Özel Çağ Kolejine koştular.

Tarsus İlçe Eğitim Müdürü tarafından da kutlanan öğrenciler, kendilerine armağan edilen çiçekleri Çağ Koleji Okul Müdiresi Seyyal Cengiz’e sundular.20-24 Mayıs 2013 tarihlerinde Ankara’da yapılacak finale hazırlıklarını hemen başlatacaklarını ifade eden gurup, okulları adına kazandıkları başarı için duydukları mutluluğu okul arkadaşlarıyla da paylaştılar.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2013, 09:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz