Çelikcan, “Kadın mutluysa, toplum mutlu demektir”

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Belgin Özçelik, İŞKAD Genel Sekreter Berman Mantı ile birlikte Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ı makamında ziyaret ederek kadınların daha üretken olmalarına olanak sağlamak istediklerini söyleyerek, 2108 yılı projeleriyle ilgili bilgi verip, destek istedi.

Çelikcan, “Kadın mutluysa, toplum mutlu demektir”

banner625
Kırsaldaki kadını girişimci yapmak için başlattıkları proje için Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’ı ziyaret ederek bilgi veren İŞKAD Başkanı Belgin Özçelik, “Tüm çalışma ve çabamız kadınların girişimci olmaları yönündedir. Kadınlarımızın ve gençlerimizin elinden tutarak onları girişimci yapma amacını taşıyoruz. Kendi girişimciliğimizi kadınlara ve gençlere anlatarak ufuklarını açıyoruz. Farklı bakış açısı sunarak yapılamaz sandıkları işlerin yapılabilirliğini onlara gösteriyoruz. Üreterek, yetiştirerek yapılabilecek yeni işlerle ilgili fikirler sunuyoruz.” Diyerek projede büyükşehir ve ilçe belediyeler ile Tarım il Müdürlüğü ve Yüreğir Ziraat Odası gibi paydaşların yer aldığını söyledi.

ÇELİKCAN, “SİYASETİN DIŞARIDA OLDUĞU SOSYAL PROJELERİ DESTEKLİYORUZ”

“Kadınlara nasıl yardımcı olabilirim” diye Kültür Evlerinde farklı aktiviteler yaptıklarını ifade eden Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, “Kültür Müdürlüğümüz bu konuda aktif. Çok proje yaptık. Sosyal Projeler açısından belediyemiz çok yol aldı. Sosyal Belediyecilikte, halka ulaşmada İnsani Gelişim Vakfı tarafından Türkiye ikinciliğine layık görüldük. Kadın istihdamına yönelik Adana Karpuzu Reçeli ürettik. Onda da ödül aldık. Biz belediye olarak siyasi kimliğin dışarıda olduğu sosyal projelerde yer alır, birlikte çalışır, destekleriz. Bizim toplumda aile toplumu oluşturuyor. Kadın mutluysa, toplum mutlu demektir.” Diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz