Cevheribucak Balkan Türklerini ağırladı

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Cevheribucak, çalıştay için Adana’da buluşan Balkan Rumeli Konfederasyonu yöneticilerini makamında ağırladı. Cevheribucak, Evlad-ı Fatihan’ın torunlarının sorunlarına karşı her zaman duyarlı olmayı sürdüreceklerini belirtti.

Cevheribucak Balkan Türklerini ağırladı

banner625
Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Zürfettin Hacıoğlu, Akdeniz Balkan Türkleri Federasyonu Başkanı Mükremin Duygun ve yönetim kurulu üyeleri Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Cevheribucak’ı makamında ziyaret etti. Akdeniz Balkan Türkleri Federasyonu’nun evsahipliğinde Balkan ülkelerinde yaşayan Türklerin sorunlarının ele alandığı çalıştay kapsamında gerçekleştirilen ziyarette, fikir alışverişinde bulunuldu. Zürfettin Hacıoğlu, konfederasyon faaliyetleri ve yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Murat Cevheribucak, Başkan Hüseyin Sözlü’nün liderliğinde Adana Büyükşehir Belediyesi olarak Evlad-ı Fatihan’ın torunlarının sorunlarına karşı her zaman duyarlı olduklarını, bundan sonra da aynı duyarlılığı sürdüreceklerini ifade etti. Cevrehibucak, Balkan Türkleri derneklerinin etkinliklerine desteklerinin devam edeceğini vurgulayıp, Balkan Rumeli Konfederasyonu  ve Akdeniz Balkan Türkleri Federasyonu’nun faaliyetlerinde başarılan diledi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz