banner641

Ceyhan Belediyesinden akülü araç

Ceyhan Belediyesi tarafından ilçede yaşayan engelli vatandaşlara 10 adet akülü engelli aracı verildi.

Ceyhan Belediyesinden akülü araç
 

Ceyhan Belediye binası önünde düzenlenen araç teslim töreninde konuşan Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, belediyeciliğin sadece yol, su, kaldırım ve temizlik işlerinden ibaret olmadığını belirterek “ asli görevlerimizin dışında toplumun her kesiminin dertlerine çözüm aramak zorundayız. Bu manada sosyal belediyecilik anlayışını özümsemiş bir belediye olduğumuza inanıyorum. Bize gelen talep üzerine imkânlarımız dâhilinde 10 engelli vatandaşımıza şarj edilebilen 10 adet akülü engelli aracını teslim ettik. Onları mutlu görmek onlar için engellerin kalktığını görmek bize daha da şevk veriyor. Elimizden geldiğince bu tür sosyal faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.” Dedi.

Daha öncede ilçede yaşayan engelli vatandaşlara akülü ve bisikletli engelli aracı verdiklerini de ifade eden Sözlü, “hayırsever duyarlı vatandaşlarımızın da bu tür faaliyetlere katkı koymasını diliyorum. Çünkü hepimiz birer engelli adayıyız. Önemli olan bu şekilde düşünüp engelli kardeşlerimize destek olmak, onların yaşamlarını daha da kolay hale getirebilmektir.” Şeklinde konuştu.

Öte yandan akülü araçlarına kavuşmanın sevincini yaşayan engelli vatandaşlar ise duyarlılığından dolayı Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye çok teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2013, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner640