Ceyhan Cemevi inşasının temeli atılıyor

Ceyhan Cemevi inşasının temeli atılıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Ceyhan'da bin 550 metrekare arsa üzerinde 4 katlı olarak projelendirilen tesisin temel atma töreni 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek

14 MAYIS'TA TEMEL ATILACAK

banner625
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan, Alevi vatandaşlarda büyük memnuniyet ve mutlulukla karşılanan Ceyhan Cemevi temel atma töreni 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek. Anadolu Selçuklu mimarisi tarzındaki Cemevinin temel atma törenine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de katılacak.

"TÜM HALKIMIZI BEKLİYORUZ"

Yapılacak Cemevinin yalnızca Alevi vatandaşların değil Alevi, Sünni tüm vatandaşların yararlanabileceği bir tesis olacağını belirten Başkan Sözlü, "Eşrefi mahlukata hizmetle yükümlü olarak yalnızca bugünümüze değil geçmişimize karşı sorumluluklarımız da var. Üzerinde yaşadığımız coğrafyayı kıymetlendirmek için eserler bırakmalı, yaşadığımız coğrafyada kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmeliyiz" diyerek Cemevinin temel atma törenine tüm halkı davet etti.

4 KATLI BİNADA HANGİ HİZMETLER VERİLECEK?

Yapılacak Cemevi’nin bodrum katındaki morg ve gasilhanede cenaze hizmetleri verilecekken zemin katta yine cenaze hizmetlerine dönük taziye odaları bulunacak, bu katta toplu yemek hizmetlerinin verilecek. Binanın birinci katında konferans salonu, 30 kişilik misafirhane ve idari birimler olurken en üst kat ise cemevi olarak düzenlenecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner654

cyberturk.biz