Çılgın pilotlardan kostümlü atlayış

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle organize edilen 6. Kostümlü Yamaç Paraşütü Festivali hafta sonu Adana semalarını şenlendirecek.

Çılgın pilotlardan kostümlü atlayış

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda 6’ncısı organize edilen Kostümlü Yamaç Paraşütü  Festivali, 4-5 Kasım tarihleri arasında kent semalarında görsel şölen yaşatacak. Birbirinden ilginç kostümlerle gökyüzünde süzülecek yamaç paraşütü pilotları büyük heyecan yaşarken, izleyenlere da eşsiz bir seyir zevki verecek.  
Adana Yamaç Paraşütü Spor Kulübü’nün Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor ve Basın Yayın Dairesi ile işbirliği içinde düzenlediği 6. Kostümlü Yamaç Paraşütü Festivali, merkez Çukurova İlçesi Kabasakal Mahallesi’nde Seyhan Baraj Gölü’ne nazır Rüzgarlıtepe mevkiinde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin çeşitli illerinden 320 sporcunun akredite olduğu festivalde çılgın pilotlar birbirinden ilginç ve renkli kostümlerle atlayışlar yapacak. 

YILDIZLARIN ALTINDA KAMP

banner560
6. Kostümlü Yamaç Paraşütü Festivali’nin katılımcıları, Rüzgarlıtepe’de çadırlarıyla kamp kurup, yıldızların altında konaklanacak. Festivalin ilk günü olan 4 Kasım’da öğle saatlerine kadar tandem ve serbest uçuşlar gerçekleştirilecek. Yöresel sürpriz yemeklerin sunulacağı etkinlikte, offroad yarışları, ışık gösterileri, canlı müzik ve gece uçuşları da yapılacak. Gökyüzü tutkunları dev kamp ateşi çevresinde müzikli, danslı eğlence yapmanın keyfini yaşayacak. 


RENGARENK KOSTÜMLER, BÜYÜK HEYECAN

5 Kasım’da ise yamaç paraşütü uçuşları ve motokros bayrak yarışı ile devam edecek festivalde saat 12.00’dan itibaren kostümlü yamaç paraşütçüleri, atlayışlarını yapmaya başlayacak. Saat 12.30’da ise pilotların kostümlü geçişi, ödül töreni yapılacak. Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor ve Basın Yayın Daire Başkanı Halil Hızlısoy, 6. Kostümlü Yamaç Paraşütü Festivali’ne uçuş kulüpleri, bireysel yamaç paraşütü pilotları, üniversitelerin gezi ve doğa kulüplerinin katılım göstereceğini belirtip, “Sporu, sporcuyu, doğayı ve gökyüzünü seven herkesi Türkiye’de tek ve ilk olan Kostümlü Yamaç Paraşütü Festivali’ne davet ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner621