ÇMO, Çevresel sorunlara dikkat çekecek

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Adana Şube, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mühendis ve Mimarlık Fakültesi, Çevre Mühendisleri Bölümü Öğrenci Temsilcilikleri ve Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Çevre Mühendisleri Odası Öğrenci temslciliği ile birlikte II. Çevresel Paylaşım Sempozyumu (ÇEPAS) düzenliyor.

ÇMO, Çevresel sorunlara dikkat çekecek

Gelecek nesillerin yaşamda ki payı adına verdiği mücadeleyi ortaklaştırmak, çevresel sorunlara dikkat çekmek, geçici çözümler yerine kalıcı çözümler üretmek amacıyla gerçekleştirilecek Sempozyum, 12 Mayıs 2017 Cuma günü Evliya Çelebi Uygulama Oteli Seminer salonunda başlayacak.

ÇEVRE SORUNLARI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Adana Şube Başkanı Kenan Doğan, artan nüfus ve gelişen teknolojilere ayak uydurmak istenirken, tüketim alışkanlıklarının değişmekte ve dünyada olduğu gibi bölgemizde de çevre sorunlarının her geçen gün artmakta olduğunu söyledi.

ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ ÜLKEMİZDE HENÜZ HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL

II. Çevresel Paylaşım Sempozyumu’nun bu nedenle daha bir önem kazandığını aktaran Doğan “Çevre mühendisliği, çevre sistemlerinin daha karmaşık hale gelmesi, değişen dünya ve yaşam düzenine göre oluşan çevresel sorunlara ve problemlere çözüm bulma gerekliliği ve bu problemlerin çeşitliliğinin giderek artması nedeniyle, dünyaca kabul edilen ayrı bir disiplin haline gelmişken, ülkemizde henüz hak ettiği konumda değildir” dedi.

ÇEVRESEL SORUNLARA DİKKAT ÇEKECEĞİZ

Çevre Mühendisleri olarak her zaman olduğu gibi üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirdiklerini aktaran TMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Adana Şube Başkanı Kenan Doğan, şöyle konuştu;
banner625
“Bu nedenle II. Çevresel Paylaşım Sempozyumu’da, Çevre Mühendisleri Odası Adana Şubemizin gelecek nesillerin yaşamda ki payı adına verdiği mücadeleyi ortaklaştırmak, çevresel sorunlara dikkat çekmek, geçici çözümler yerine kalıcı bütünsel çözümler sunmak amacıyla, odamız öğrenci ve ÇÜ Mühendis ve Mimarlık Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü öğrenci temsilcilikleri yürütücülüğünde düzenlenmektedir.

SEMPOZYUMA KURUM-KURULUŞ TEMSİLCİLERİNİ, MESLEKTAŞLARIMIZI VE HALKIMIZI BEKLİYORUZ

12-13-14 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştireceğimiz sempozyumumuza; tüm halkımızı, duyarlı tüm kurum ve kuruluşları, görev yapan meslektaşlarımızı, çevreye gönül vermiş dostlarımızı davet ediyoruz”
 
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2017, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner669

cyberturk.biz