Çocuk yuvasının kırılan camı 'kaza'yla takıldı

Adana'da, motosikletle giderken 5 yaşındaki bir çocuğa çarpıp yaralanmasına neden olan 20 yaşındaki Muhammet Zeki Akdemir, Adana Cumhuriyet Başsavcılığının şikayetçi ile uzlaştırması sonucu bağış yaparak Sevgi Evleri Çocuk Yuvası'nda kırılan camın yerine 500 liralık cam taktırıp yargılanmaktan kurtuldu. Akdemir, trafik kazasının faydalı bir işe dönüşmesinin sevindirici, olayın sabıkasına işlemeyeceği için de mutlu olduğunu söyledi.

Çocuk yuvasının kırılan camı 'kaza'yla takıldı

Seyhan Nehri kenarındaki Merkez Park'ta geçen yıl ağustos ayında, komilik yapan Muhammet Zeki Akdemir, motosikletiyle gezerken ailesiyle piknik yapan 5 yaşındaki İsmail Eymen Akpulat'a çarptı. Kazada yaralanan İsmail Eymen, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken, çocuğun babası Mehmet Veysi Akpulat, motosiklet sürücüsü Muhammet Zeki Akdemir'den şikayetçi oldu. Sürücü Akdemir hakkında 'Taksirle Bir Kişinin Yaralanmasına Neden Olma' suçundan soruşturma başlatılırken, iki taraf da verdikleri ifadelerinde uzlaşmayı kabul ettiklerini söyledi.
           
CAM TAKTIRDI, YARGILANMAKTAN KURTULDU

banner625
            Bunun üzerine dosya, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu tarafından uzlaştırmacı Mustafa Kısacık'a verildi. Kısacık'ın görüştüğü baba Akpulat, şüphelinin çocuk yuvasında kalan çocuklara yardımda bulunması halinde uzlaşacağını söyledi. Şüpheli de talebi kabul edince, iki taraf el sıkışarak uzlaştı. Yapılan görüşmede, Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu'nda kırık camlar olduğu, bunların yenilenebileceği belirtildi. Şüpheli Muhammet Zeki Akdemir, çocuk yuvasının ihtiyacı doğrultusunda 500 lira değerinde cam taktırarak 'Taksirle Bir Kişinin Yaralanmasına Neden Olma' suçundan 3 aydın 1 yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılmaktan kurtuldu. Trafik kazasının faydalı bir işe dönüşmesinin sevindirici olduğunu söyleyen Akdemir, olayın sabıkasına işlemeyeceği ve kısa sürede sonuca bağlandığı için de mutlu olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz