ÇÜ Rektörü Kibar TUS Toplantısına Katıldı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) yetkilileri ile aralarında Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar’ın da bulunduğu bazı üniversite rektörleri, Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) için bir araya geldi.

ÇÜ Rektörü Kibar TUS Toplantısına Katıldı

ÖSYM'de düzenlenen toplantıda, TUS'a yönelik alternatif yaklaşımlar, e-Sınav imkânı ile sonuç açıklama süreçlerinin iyileştirilmesi başlıkları görüşüldü. Toplantıda ayrıca, TUS’un Tıp Fakülteleri Çekirdek Eğitim Programı (ÇEP) ile uyum düzeyi, sınavın niteliğini artırma ve sınava yönelik alternatif yaklaşımlar, e-Sınav imkânı ile sonuç açıklama süreçlerini iyileştirmeye yönelik önerilerde ele alındı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, ÖSYM olarak yaptıkları sınavların kalitesini artırmaya yönelik çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Prof. Dr. Özer, bu konuda ÖSYM olarak kendi iç süreçlerini sürekli iyileştirdikleri gibi paydaşların görüş ve önerileri doğrultusunda da iyileştirmeler yaptıklarını dile getirdi.

banner625
YÖK, ÖSYM ve Rektörler TUS İçin Bir Araya Geldi

TUS sınavlarında sorulan soruların ÇEP ile uyum düzeyi, soruların madde güçlük düzeyleri, ayırt edicilikleri, sınavların tutarlılığı, alternatif yaklaşımlar, e-Sınav yapabilme ve yıl içinde sınav sayısının artırılma imkânı ve sınav ve sonuç açıklama süreçlerinin detaylı olarak ele alındığı toplantıya,  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Özer, Başkan Yardımcıları ve Daire Başkanları, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Safa Kapıcıoğlu, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Doç. Dr. Zeliha Koçak Tufan, YÖK Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Bakırçay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Berktaş katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
cyberturk.biz